Hokejový Hradec Králové hlásí posily, týmu pomohou Chalupa a Hronek

Zimní stadion v Hradci Králové. Foto DenikCesko.czZimní stadion v Hradci Králové. Foto DenikCesko.cz

Úspěšný na ledě, ale i při diplomatickém jednání o posilách je extraligový klub Mountfield Hradec Králové. Vedení týmu je domluvené na působení útočníka Matěje Chalupy a obránce Filipa Hronka, kteří mají smlouvy se zámořskými celky z NHL.

Reklama

Příznivé období prožívají v přípravě hokejisté Mountfieldu Hradec Králové. Nejen, že se jim daří na ledové ploše v turnaji o Generali Česká Cup, jak zní název předsezonní prověrky, ale i takříkajíc na diplomatickém hokejovém poli.

Vedení klubu oznámilo, že barvy Mountfieldu by mohly znovu hájit dvě bývalé opory mužstva. Útočník Matěj Chalupa i obránce Filip Hronek sice mají smlouvy se zámořskými celky z NHL, jenže momentálně stále pobývají v České republice.

Už v první polovině srpna jsme pracovali na tom, aby se oba naši bývalí hráči mohli i v přípravě a hlavně v extralize připojit k hradeckému týmu. Byla to otázka dotažení jejich působení po legislativní stránce. To se podařilo,“ sdělil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Předpokládáme, že Chalupa i Hronek se objeví v hradeckém dresu do doby, než je jejich kluby povolají do zámoří. V dnešní době je podobná výpomoc hokejistů z NHL v extralize složitější i z toho důvodu, že to stojí moc peněz. A sčítají se ztráty, které nepochybně vzniknou nejasnou situací v hokeji, do něhož také výrazně zasáhla koronavirová krize,“ podotkl Kmoníček.

Matěj Chalupa hrál za Hradec Králové ještě v minulé sezoně, takže vlastně naváže na své dosavadní účinkování. „Je to pro mne možnost udržovat se ve formě a zahrát si i zápasy. A tudíž lepší pozice, než jenom samostatně trénovat,“ svěřil se Chalupa.

Prosadil se v reprezentaci

Filip Hronek, jenž je hráčem Detroitu Red Wings, odešel do zámoří už v roce 2016. Během svého výkonnostního vzestupu si vysloužil i nominaci do českého reprezentačního áčka. Startoval i na mistrovství světa, kde patřil k nejlepším obráncům.

Podle Kmoníčka je rovněž zapojení Hronka do plného zatížení s týmem jen formalitou. „Čekáme na rozhodnutí Asociace profesionálních klubů ohledně začátku extraligy. Tedy, jestli začne v původním termínu, nebo bude start posunut. Podle toho by měla platnost i Hronkova pojistka,“ naznačil generální manažer okolnosti, které provázejí hokejovou diplomacii i ekonomiku.

Fakt, že Chalupa i Hronek mají smlouvy se zámořskými kluby, vnímá Kmoníček naprosto reálně. „Je přirozeným vývojem, když hráč vynikne v extralize, tak se poohlíží i po zahraničí. Největším lákadlem je NHL, nebo i KHL,“ dodal hradecký šéf.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře