Hokejový Hradec Králové hlásí posily, týmu pomohou Chalupa a Hronek

Zimní stadion v Hradci Králové. Foto DenikCesko.czZimní stadion v Hradci Králové. Foto DenikCesko.cz

Úspěšný na ledě, ale i při diplomatickém jednání o posilách je extraligový klub Mountfield Hradec Králové. Vedení týmu je domluvené na působení útočníka Matěje Chalupy a obránce Filipa Hronka, kteří mají smlouvy se zámořskými celky z NHL.

Reklama

Příznivé období prožívají v přípravě hokejisté Mountfieldu Hradec Králové. Nejen, že se jim daří na ledové ploše v turnaji o Generali Česká Cup, jak zní název předsezonní prověrky, ale i takříkajíc na diplomatickém hokejovém poli.

Vedení klubu oznámilo, že barvy Mountfieldu by mohly znovu hájit dvě bývalé opory mužstva. Útočník Matěj Chalupa i obránce Filip Hronek sice mají smlouvy se zámořskými celky z NHL, jenže momentálně stále pobývají v České republice.

Už v první polovině srpna jsme pracovali na tom, aby se oba naši bývalí hráči mohli i v přípravě a hlavně v extralize připojit k hradeckému týmu. Byla to otázka dotažení jejich působení po legislativní stránce. To se podařilo,“ sdělil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Předpokládáme, že Chalupa i Hronek se objeví v hradeckém dresu do doby, než je jejich kluby povolají do zámoří. V dnešní době je podobná výpomoc hokejistů z NHL v extralize složitější i z toho důvodu, že to stojí moc peněz. A sčítají se ztráty, které nepochybně vzniknou nejasnou situací v hokeji, do něhož také výrazně zasáhla koronavirová krize,“ podotkl Kmoníček.

Matěj Chalupa hrál za Hradec Králové ještě v minulé sezoně, takže vlastně naváže na své dosavadní účinkování. „Je to pro mne možnost udržovat se ve formě a zahrát si i zápasy. A tudíž lepší pozice, než jenom samostatně trénovat,“ svěřil se Chalupa.

Prosadil se v reprezentaci

Filip Hronek, jenž je hráčem Detroitu Red Wings, odešel do zámoří už v roce 2016. Během svého výkonnostního vzestupu si vysloužil i nominaci do českého reprezentačního áčka. Startoval i na mistrovství světa, kde patřil k nejlepším obráncům.

Podle Kmoníčka je rovněž zapojení Hronka do plného zatížení s týmem jen formalitou. „Čekáme na rozhodnutí Asociace profesionálních klubů ohledně začátku extraligy. Tedy, jestli začne v původním termínu, nebo bude start posunut. Podle toho by měla platnost i Hronkova pojistka,“ naznačil generální manažer okolnosti, které provázejí hokejovou diplomacii i ekonomiku.

Fakt, že Chalupa i Hronek mají smlouvy se zámořskými kluby, vnímá Kmoníček naprosto reálně. „Je přirozeným vývojem, když hráč vynikne v extralize, tak se poohlíží i po zahraničí. Největším lákadlem je NHL, nebo i KHL,“ dodal hradecký šéf.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře