Hokejový Chomutov se v první lize nepředstaví

Hokejový klub z Chomutova, který ještě v sezoně 2018/2019 působil v extralize a v minulém nedokončeném soutěžním ročníku patřil do horní poloviny tabulky první ligy, se ve druhé nejvyšší soutěži už nepředstaví. Tým bude hrát jen krajský přebor Ústeckého kraje.

Reklama

Zásadní zpráva pro český ligový hokej. Klub z Chomutova, který v minulé, předčasně ukončené sezoně, patřil do horní poloviny tabulky druhé nejvyšší soutěže, se na půdě první ligy už nepředstaví. Vedení zadluženého klubu na oficiálním webu uvedlo, že se rozhodlo přihlásit jen do krajského přeboru Ústeckého kraje.

Pirátům, jak zní název sedveročeského klubu, se nepodařilo dohodnout se všemi hráči, aby se vzdali sedmdesáti procent pohledávek vůči klubu.

Jak vyznělo z článku ČTK, snížení velké části dluhu bylo podmínkou skupiny investorů v čele s bývalým brankářem Martinem Altrichterem, kteří chtěli s Chomutovem spolupracovat.

„Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i samotní hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila, ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni," uvedl předseda výkonného výboru zapsaného spolku Daniel Badinka.

Problémy trvaly několik let

Severočeský klub má ekonomické problémy již několik let, akciová společnost, která jej v minulosti řídila, je v úpadku a její dluhy se odhadují na 37 milionů korun. Insolvenci již řeší soud. Seniorský tým nyní řídí loni založený spolek Piráti Chomutov, za nímž stojí místní patrioti. Ani jim se však nepodařilo klub finančně stabilizovat.

Pokud se skutečně Chomutov do první ligy nepřihlásí, bude ji v příští sezoně hrát 18 celků. Licence účastníkům by měl Český svaz ledního hokeje potvrzovat příští týden, do konce července musí kluby prokázat stoprocentní bezdlužnost.

Hráčský agent Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management podle ČTK již dopředu avizoval, že s chomutovským návrhem jeho klienti nesouhlasí.

„Pan Badinka si asi ještě nenalil sklenici čistého vína, aby pohlédl pravdě do očí. V pátek večer mi napsal, že se mnou přestává komunikovat, a že máme čas do pondělního poledne, zdali jdeme do akce 30 procent, či nikoli. Pokud ne, zveřejní, kdo to blokuje. Odepsal jsem mu, že nemusí čekat do pondělí, že stanovisko hráčů je neměnné a ať to zveřejní hned," uvedl Krejčí pro iSport.cz.

Podle zástupců Chomutova souhlasila s odpuštěním dluhu většina hráčů, z 60 bylo proti jen sedm, které zastupuje Krejčí. Jedná se například o Bretta Flemminga, Juraje Valacha nebo Justina Peterse.

ČTK dále publikovala vyjádření Krejčího. „Snažili se nás jen dostat pod tlak, že jiné agentury na rozdíl od nás vše pochopily. Ale to nás moc nezajímá. Když chce klub hráče se zkušenostmi z NHL, musí počítat, že on i my budeme vyžadovat profesionalismus, na který jsou dotyční zvyklí z profesionálních klubů a lig. Bude očekávat a vyžadovat stoprocentní dodržení toho, co se podepíše," podotkl Krejčí a zároveň zpochybnil informaci, že proti možné dohodě jsou jen hráči, které zastupuje.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře