Hokejovou Spartu posílí Michal Řepík i další zkušení útočníci

PRAHA - Tři ofenzivní esa získala hokejová pražská Sparta před novou sezonou v extralize. Útočníci Michal Řepík, Vladimír Růžička mladší a Marek Kvapil jsou nesmírně zkušenými hráči v nejlepším hokejovém věku.

Reklama

A vedení pražského klubu si od nich slibuje, že se stanou ústředními postavami Sparty a výrazně se prosadí v rámci celé extraligy.

Michal Řepík přichází s vizitkou českého reprezentanta, který startoval na posledních čtyřech mistrovstvích světa i na olympiádě 2018 v Koreji, a letos na jaře vybojoval s národním týmem na světovém šampionátu v Bratislavě čtvrté místo. S velkým hokejem začínal právě ve Spartě, poté působil v zámoří i ve Finsku. Za HC Lev Praha si zahrál Kontinentální hokejovou ligu.

Významným mezníkem byla pro Řepíka sezona 2015/2016, kdy v dresu Bílých Tygrů Liberec přispěl vynikajícími výkony k historickému titulu libereckého klubu v extralize. Poté zamířil znovu do KHL, konkrétně do ruského Čeljabinsku. Místo návratu pod Ještěd si ale zvolil pražskou Spartu, z níž pak odešel do Slovanu Bratislava, hrajícího KHL. V polovině minulé sezony zamířil do ruského Podolsku, aby se letos v létě znovu vrátil do Sparty.

„Přiznám se, že jsem pomýšlel na pokračování kariéry v zahraničí. Nějaké nabídky přišly, ale nakonec jsem se rozhodl pro Spartu. V Praze jsem vyrůstal, znám to tady,“ svěřil se Řepík na klubovém webu po podepsání smlouvy.

Ve Spartě od něj očekávají, že by měl zastávat roli lídra. „Mám už něco v hokeji za sebou a vím, že zkušení hráči by měli tým táhnout. Líbí se mi vize klubu. V jeho sportovním vedení jsou bývalí skvělí hokejisté Petr Ton a Jaroslav Hlinka, s nímž jsem se dokonce setkal i v jednom týmu na ledě,“ vypíchl Řepík další důvody, které jej přiměly jít do Sparty.

Růžička mladší přišel z Chomutova

Útočník Vladimír Růžička mladší přestoupil z Chomutova, kde patřil k nejlepším střelcům. Předtím dlouhá léta působil v pražské Slavii pod vedením svého otce a trenéra Vladimíra Růžičky staršího, který až do letošního jara vedl právě Chomutov.

„Během chomutovského angažmá jsem zažil s mužstvem i semifinále extraligy, což byl pro tamní celek velký úspěch. Bohužel postupně se přestalo dařit a kvůli různým problémům tým letos sestoupil z extraligy,“ ohlédl se Růžička mladší.

Ve Spartě má novou motivaci. „Chtěl bych odvádět maximum. Jsem rád, že mohu dál hrát v nejvyšší soutěži a zrovna v tak zvučném klubu,“ zamyslel se Růžička.

Kvapil opustil Liberec

Další útočník Marek Kvapil přišel nečekaně z Liberce, za který ještě na jaře bojoval ve finále extraligy proti Třinci. Sparta je další jeho zastávkou v bohaté kariéře, když krátce hrál za Slavii Praha, poté Vítkovice, úspěšně si vedl v několika klubech Kontinentální hokejové ligy. S Kometou Brno získal extraligový titul v roce 2017, znovu šel do Ruska a místo návratu do Brna dal přednost Liberci. Nyní bude jeden z nejproduktivnějších extraligových hráčů hájit barvy tradičního klubu, který touží po úspěších.

„Do Sparty jsem měl nakročeno už dříve, ale vyšlo to až teď. Poznávám, že se tady vytváří tým s velkými ambicemi. To mě oslovilo, protože bych chtěl být součástí úspěšného mužstva,“ uvedl Kvapil po příchodu do Prahy.

Do Sparty přišli i slovenský reprezentant Matúš Sukel a Martin Dočekal na hostování z Komety Brno. Odešli LukᚠKlimek do Olomouce, Petr Kumstát ukončil hráčskou kariéru a v klubu nebudou působit ani Matěj Beran a zahraniční hráči Sill, Delisle a de la Rose.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby
Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík

Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi
Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy


Komentáře