Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík

Michal Řepík. Foto: archiv DeníkČesko.czMichal Řepík. Foto: archiv DeníkČesko.cz

Český hokejový reprezentant Michal Řepík startoval na posledních čtyřech mistrovstvích světa v řadě i na zimní olympiádě 2018, v roce 2016 slavil s Bílými Tygry Liberec titul v extralize.

Reklama

Jistě by si tento klubový úspěch rád zopakoval i v pražské Spartě, kterou povede do nové sezony v roli kapitána. A to i přesto, že do týmu přišel až v létě po ukončení angažmá v ruském Podolsku v KHL. Předtím ale už ve Spartě působil, takže zdejší hokejové prostředí dobře zná.

„Je to pro mě čest, být kapitánem, obzvl᚝ v takhle velkém klubu jako Sparta. Na druhou stranu si to nijak nepřipouštím, máme silnou skupinu lídrů. Určitě si budeme pomáhat navzájem. Jde nám o klubový úspěch,“ konstatoval Řepík před novináři na předsezonní tiskové konferenci v Praze.

Řepík si váží toho, že s návrhem, aby dělal kapitána, za ním přišel trenér Uwe Krupp. Prý se ho ptal, jestli se na to cítí, jestli by to zvládl. „Řekl jsem mu, že ano. Pak jsem se bavil Janem Piskáčkem, který tady končil sezonu jako kapitán, jak to vidí. Přijal to úplně v pohodě. Pak se Uwe rozhodl, že budu kapitánem," přiblížil útočník.

Začínají s Plzní

Sparta má na začátku sezony těžké vylosování. A hráči si uvědomují, že loňská sezona se týmu moc nepovedla, pokud šlo o výsledky. Proto hodně záleží na startu. Pražský tým v úvodních pěti kolech čekají zápasy se špičkovými soupeři. Ve čtvrtek 12. září to bude v premiéře nového ročníku Škoda Plzeň, potom venku Liberec, dále obhájce titulu Třinec a další favorit Kometa Brno. A do okruhu aspirantů na přední umístění patří podle odborníků i pátý protivník v pořadí Hradec Králové.

Řepík vnímá, že jsou s jeho návratem do Sparty i s příchody dalších posil spojena optimistická očekávání fanoušků. „Lídrů do kabiny máme víc. Osobně se budu snažit být co nejvíce platný v útoku, ale společně chceme dostat Spartu na přední příčky,“ uvažoval Řepík.

Dalšími novými tvářemi jsou například obránce Adam Polášek po návratu z KHL, útočníci Marek Kvapil z Liberce, Vladimír Růžička mladší z Chomutova, krátkodobý šestitýdenní kontrakt podepsal obránce Marek Ďaloga, který se vrací ze zahraničí.

Naopak Sparta už nepočítá s útočníkem Richardem Jarůškem, který je na měsíční zkoušce v Litvínově. Obránce TomᚠVoráček vypomáhá Hradci Králové, útočník LukᚠKlimek přestoupil do Olomouce. Roberts Bukarts odešel do Vítkovic, Petr Kumstát ukončil hráčskou kariéru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby
Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi

Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy
Šlágry 8. kola ligy: Fotbalisté pražské Sparty zkusí zastavit mizérii proti Olomouci Šlágry 8. kola ligy: Fotbalisté pražské Sparty zkusí zastavit mizérii proti Olomouci


Komentáře