Hokejisté Třince zvládli doma první finále

Hokejová aréna v Třinci. Foto Archiv DeníkČesko.czHokejová aréna v Třinci. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Hokejový pohár, který se hraje pod názvem Generali Česká Cup, dospěl do finále. V prvním zápase uspěl celek Třince, odveta se hraje v sobotu 12. září v Pardubicích.

Reklama

Zřejmě největší hvězdou, která se prosazuje v hokejovém pohárovém turnaji Generali Česká Cup, je třinecký útočník Filip Zadina. Hned poté, co se zapojil do přípravy a pak i do zápasů v dresu Ocelářů, poutá na sebe pozornost svými výkony.

Třinečtí hokejisté mají na dosah prvenství v turnaji, který měl být pro všechny účastníky generálkou na extraligu. K sobotní odvetě finále pohárového klání nastoupí na ledě Pardubic po vítězství 3:0 z prvního domácího souboje. A pro Filipa Zadinu jsou měření sil s východočeským soupeřem jistě prestižní záležitostí. Právě v dresu Pardubic debutoval ve svých pouhých šestnácti letech v extralize. Jako junior odešel z pardubického klubu do zámoří a dokonce se propracoval do organizace Detroitu Red Wings z NHL.

Momentálně Filip Zadina nastupuje za Třinec, kde je jeho otec Marek Zadina asistentem hlavního trenéra Václava Varadi. Také Marek Zadina má ze své hráčské kariéry pardubickou minulost. Takže vystoupení Třince v Pardubicích bude i z tohoto pohledu pro něj další zajímavou konfrontací.

Snažím se hrát proti každému soupeři stejně. To, že se potkáváme zrovna s Pardubicemi, beru tak, jako kdybychom hráli s Hradcem Králové nebo Brnem,“ uvedl Filip Zadina na třineckém webu.

Ještě není rozhodnuto

Byť mají Oceláři před odvetou slibný náskok, rozhodnuto v sérii hrané na dva zápasy určitě není. Vždyť Pardubičtí v předchozím dvojnásobném měření sil nejprve prohráli ve Zlíně 2:4 a poté doma zvítězili nad stejným týmem 5:2 a postoupili do další fáze turnaje.

Respektuji ambice Pardubic, které mají podporu fanoušků. Pokud jde o současnost, jsem rád, že jsem zatím pomohl třineckému celku svými góly, ale je to hlavně týmová záležitost. Proto vnímám hodnocení trenéra, že bych neměl být tolik vylučovaný. Snad se toho vyvaruji,“ uvažoval Filip Zadina nad svou pozicí v sestavě. „Máme silný tým,“ podotkl ještě mladý útočník.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře