Hokejisté Třince zvládli doma první finále

Hokejová aréna v Třinci. Foto Archiv DeníkČesko.czHokejová aréna v Třinci. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Hokejový pohár, který se hraje pod názvem Generali Česká Cup, dospěl do finále. V prvním zápase uspěl celek Třince, odveta se hraje v sobotu 12. září v Pardubicích.

Reklama

Zřejmě největší hvězdou, která se prosazuje v hokejovém pohárovém turnaji Generali Česká Cup, je třinecký útočník Filip Zadina. Hned poté, co se zapojil do přípravy a pak i do zápasů v dresu Ocelářů, poutá na sebe pozornost svými výkony.

Třinečtí hokejisté mají na dosah prvenství v turnaji, který měl být pro všechny účastníky generálkou na extraligu. K sobotní odvetě finále pohárového klání nastoupí na ledě Pardubic po vítězství 3:0 z prvního domácího souboje. A pro Filipa Zadinu jsou měření sil s východočeským soupeřem jistě prestižní záležitostí. Právě v dresu Pardubic debutoval ve svých pouhých šestnácti letech v extralize. Jako junior odešel z pardubického klubu do zámoří a dokonce se propracoval do organizace Detroitu Red Wings z NHL.

Momentálně Filip Zadina nastupuje za Třinec, kde je jeho otec Marek Zadina asistentem hlavního trenéra Václava Varadi. Také Marek Zadina má ze své hráčské kariéry pardubickou minulost. Takže vystoupení Třince v Pardubicích bude i z tohoto pohledu pro něj další zajímavou konfrontací.

Snažím se hrát proti každému soupeři stejně. To, že se potkáváme zrovna s Pardubicemi, beru tak, jako kdybychom hráli s Hradcem Králové nebo Brnem,“ uvedl Filip Zadina na třineckém webu.

Ještě není rozhodnuto

Byť mají Oceláři před odvetou slibný náskok, rozhodnuto v sérii hrané na dva zápasy určitě není. Vždyť Pardubičtí v předchozím dvojnásobném měření sil nejprve prohráli ve Zlíně 2:4 a poté doma zvítězili nad stejným týmem 5:2 a postoupili do další fáze turnaje.

Respektuji ambice Pardubic, které mají podporu fanoušků. Pokud jde o současnost, jsem rád, že jsem zatím pomohl třineckému celku svými góly, ale je to hlavně týmová záležitost. Proto vnímám hodnocení trenéra, že bych neměl být tolik vylučovaný. Snad se toho vyvaruji,“ uvažoval Filip Zadina nad svou pozicí v sestavě. „Máme silný tým,“ podotkl ještě mladý útočník.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře