Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry

Sportovní hala v Mostě. Foto: DeníkČesko.czSportovní hala v Mostě. Foto: DeníkČesko.cz

V listopadu by měly házenkářky Baníku Most a Slavie Praha vstoupit do evropských pohárů. Po losu už znají celky soupeřek.

Reklama

Loni startovaly házenkářky Baníku Most v Lize mistryň i v tehdejším Poháru EHF, kdežto nyní by měly zasáhnout nejprve do bojů o postup do skupinové fáze Evropské ligy. Učast na evropské scéně mají zajištěnou také házenkářky pražské Slavie.

Los ve Vídni určil týmy soupeřek pro české zástupce ve zmíněných soutěžích. Mostecké házenkářky se utkají v maďarským celkem Váci NKSE, Slavia Praha podle rozpisu nastoupí v European Cupu, což je nástupce Vyzývacího poháru, proti lucemburskému Käerjengu.

„Od pondělí 26. října snad bude výjimka pro společnou přípravu v hale, pokud by to nevyšlo, budeme to mít hodně složité," uvedl na klubovém webu manažer mosteckého klubu Rudolf Jung.

„Podle toho, jak dopadne listopadová konfrontace, se bude odvíjet hodnocení sezony,“ tvrdí Jung.

Cílem je postup

„Už na začátku sezony jsme si stanovili cíl, že se chceme v pohárové Evropě dostat co nejdál, tedy nejrpve postoupit do skupiny a pak v ní uspěšně bojovat. Současně chceme uspět i v domácích soutěžích,“ poznamenal mostecký trenér Jiří Tancoš.

V Evropské lize byly házenkářky Mostu nasazeny do závěrečného třetího kvalifikačního kola, které by se mělo odehrát mezi 14. a 22. listopadem. S týmem Váci se Černí andělé na evropské úrovni ještě nestřetli. Zatím netuší, zda budou moci hrát ve své hale, kde momentálně kvůli opatřením proti šíření koronaviru nemohou společně ani trénovat.

Vítězové dvanácti dvojzápasů se dostanou do hlavní fáze, v níž už jsou do čela jednotlivých skupin nasazeny ruská Lada, dánský Herning-Ikast, maďarský Siófok a rumunská Baia Mare. Boje ve skupinách začnou 9. ledna.Slavia začne v Evropském poháru ve třetím kole, s Käerjengem se utká ve stejném listopadovém období.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře