Frýdek skončil ve Spartě, Slavia už získala dvě posily z Liberce

Ve fotbalových klubech pražských "S" dochází k hráčskému pohybu. Ze Sparty odchází například Frýdek, Slavia zatím získala Karafiáta a Kuchtu z Liberce.

Reklama

 

Frýdek skončil ve Spartě, Slavia už získala dvě posily

Pro většinu prvoligových fotbalových celků už nebývale dlouhá sezona skončila, k úplnému dokončení netypického ročníku scházejí podle upraveného rozpisu jen závěrečné zápasy ve skupině o udržení. Kromě toho se fotbalové dění přesouvá i do oblasti hráčských změn a přestupů. Pohyb v tomto směru nastává v obou pražských „S“. Ve Spartě končí Frýdek, Slavia získala zatím Karafiáta a Kuchtu z Liberce.

 

Odchovanec letenského klubu Martin Frýdek neprodloužil smlouvu ve Spartě. Jako mladík odešel na hostování do slovenské Senice, potom v roce 2012 do Slovanu Liberec a o tři roky později se vrátil do Sparty. Syn bývalého reprezentanta Martina Frýdka staršího nosil jeden čas i sparťanskou kapitánskou pásku. Jako hráč poznal v klubu řadu trenérů, kteří se totiž velmi často střídali. Od podzimu 2019 do letošního března vedl Frýdka ve Spartě kouč Václav Jílek, jehož nahradil Václav Kotal. A pod jeho vedením se Frýdek dočkal ve Spartě i zisku pohárové trofeje po finálovém vítězství právě na půdě jeho dřívějšího klubu Slovanu Liberec.

Už dříve Sparta oznámila, že v ligovém týmu skončili zahraniční hráči Kaya, Mandjeck a Costa. Naopak se počítá, že by se do přípravy měli zapojit navrátilci z hostování, které měl klub v první lize několik v různých celcích, jako Sigma Olomouc, FK Jablonec, Bohemians Praha 1905 atd.

 

Karafiát a Kuchta do Edenu

Pražská Slavia vyvíjí velkou iniciativu na tradiční fotbalové trase mezi Edenem a Libercem. Ve Slavii úspěšně působí pod taktovkou exlibereckého trenéra Jindřicha Trpišovského, jeho realizačního týmu i viceprezidenta pro sport Nezmara nedávní liberečtí hráči Kolář, Coufal, Kúdela, Ševčík, v zimě se vrátil z hostování od Ještědu Musa a rovněž z Liberce přišel Oscar.

Nyní přesuny fotbalistů z Liberce do Slavie pokračují. Ve slávistickém dresu už pózoval stoper Ondřej Karafiát, který v Liberci zanechal výraznou stopu. Za Slovan si v minulosti zahrál i v Evropské lize, patřil ke stabilním článkům sestavy. Také jeho zásluhou Liberečtí nakonec vydřeli páté místo v ligové tabulce, zvládli i kvalifikační zápas o evropské poháry s Mladou Boleslaví. „Slavia je velkou motivací, tedy lákadlem pro každého hráče je jistě Liga mistrů,“ nechal se slyšet Karafiát na klubovém webu.

Jestliže je Karafiát v kádru Slavie kvůli svým schopnostem v obraně i při dirigování týmu z této pozice, pak zatím nejnovější posila Jan Kuchta je vyloženě ofenzivním hráčem. Začínal sice ve Slavii, ale hostoval v Bohemians Praha 1905, Viktorii Žižkov, Slovácku a v Teplicích. Zajímavostí je, že do Liberce přišel ze Slavie původně rovněž na hostování, ale posléze do Slovanu přestoupil. Teď nabral opačnou cestu do Prahy, aby se pokusil zabojovat o místo v nabitém kádru.

Dá se očekávat, že po příchodech Karafiáta a Kuchty budou následovat další transakce na trase mezi Edenem a Libercem.

..

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře