Frýdek skončil ve Spartě, Slavia už získala dvě posily z Liberce

Ve fotbalových klubech pražských "S" dochází k hráčskému pohybu. Ze Sparty odchází například Frýdek, Slavia zatím získala Karafiáta a Kuchtu z Liberce.

Reklama

 

Frýdek skončil ve Spartě, Slavia už získala dvě posily

Pro většinu prvoligových fotbalových celků už nebývale dlouhá sezona skončila, k úplnému dokončení netypického ročníku scházejí podle upraveného rozpisu jen závěrečné zápasy ve skupině o udržení. Kromě toho se fotbalové dění přesouvá i do oblasti hráčských změn a přestupů. Pohyb v tomto směru nastává v obou pražských „S“. Ve Spartě končí Frýdek, Slavia získala zatím Karafiáta a Kuchtu z Liberce.

 

Odchovanec letenského klubu Martin Frýdek neprodloužil smlouvu ve Spartě. Jako mladík odešel na hostování do slovenské Senice, potom v roce 2012 do Slovanu Liberec a o tři roky později se vrátil do Sparty. Syn bývalého reprezentanta Martina Frýdka staršího nosil jeden čas i sparťanskou kapitánskou pásku. Jako hráč poznal v klubu řadu trenérů, kteří se totiž velmi často střídali. Od podzimu 2019 do letošního března vedl Frýdka ve Spartě kouč Václav Jílek, jehož nahradil Václav Kotal. A pod jeho vedením se Frýdek dočkal ve Spartě i zisku pohárové trofeje po finálovém vítězství právě na půdě jeho dřívějšího klubu Slovanu Liberec.

Už dříve Sparta oznámila, že v ligovém týmu skončili zahraniční hráči Kaya, Mandjeck a Costa. Naopak se počítá, že by se do přípravy měli zapojit navrátilci z hostování, které měl klub v první lize několik v různých celcích, jako Sigma Olomouc, FK Jablonec, Bohemians Praha 1905 atd.

 

Karafiát a Kuchta do Edenu

Pražská Slavia vyvíjí velkou iniciativu na tradiční fotbalové trase mezi Edenem a Libercem. Ve Slavii úspěšně působí pod taktovkou exlibereckého trenéra Jindřicha Trpišovského, jeho realizačního týmu i viceprezidenta pro sport Nezmara nedávní liberečtí hráči Kolář, Coufal, Kúdela, Ševčík, v zimě se vrátil z hostování od Ještědu Musa a rovněž z Liberce přišel Oscar.

Nyní přesuny fotbalistů z Liberce do Slavie pokračují. Ve slávistickém dresu už pózoval stoper Ondřej Karafiát, který v Liberci zanechal výraznou stopu. Za Slovan si v minulosti zahrál i v Evropské lize, patřil ke stabilním článkům sestavy. Také jeho zásluhou Liberečtí nakonec vydřeli páté místo v ligové tabulce, zvládli i kvalifikační zápas o evropské poháry s Mladou Boleslaví. „Slavia je velkou motivací, tedy lákadlem pro každého hráče je jistě Liga mistrů,“ nechal se slyšet Karafiát na klubovém webu.

Jestliže je Karafiát v kádru Slavie kvůli svým schopnostem v obraně i při dirigování týmu z této pozice, pak zatím nejnovější posila Jan Kuchta je vyloženě ofenzivním hráčem. Začínal sice ve Slavii, ale hostoval v Bohemians Praha 1905, Viktorii Žižkov, Slovácku a v Teplicích. Zajímavostí je, že do Liberce přišel ze Slavie původně rovněž na hostování, ale posléze do Slovanu přestoupil. Teď nabral opačnou cestu do Prahy, aby se pokusil zabojovat o místo v nabitém kádru.

Dá se očekávat, že po příchodech Karafiáta a Kuchty budou následovat další transakce na trase mezi Edenem a Libercem.

..

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře