Fotbalový trest: Slavia odehraje zápas s Libercem bez diváků

Fotbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comFotbal, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PRAHA - Fotbalový klub SK Slavia Praha uvedl na svém webu, že Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala klub SK Slavia Praha.

Reklama

A to za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, vhazování pyrotechniky do okolních sektorů vedoucí současně k přerušení utkání) v utkání proti SK Sigma Olomouc peněžitou pokutou ve výši 250 tisíc korun, odehrání nejbližšího domácího soutěžního utkání se Slovanem Liberec 10. srpna bez diváků ve všech diváckých sektorech a trestem podmíněného uzavření domácích sektorů 106 až 110 (tzv. Tribuna sever) a sektorů 122 až 126 (Jižní tribuna) na dvě soutěžní utkání se zkušební dobou do 31. 12. 2019.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík zároveň oznámil, že se klub proti rozhodnutí komise odvolá.

„Jestliže víkendová trestná činnost je prohrou Slavie, rozhodnuti DK je prohra českého fotbalu. Kdo na něj bude chodit a kdo do něj bude investovat? Legislativa by měla umožňovat trestat jednotlivce, ne tisíce fanoušků či investory nebo sponzory. Smutný den. Klub se odvolá,” prohlásil Jaroslav Tvrdík.

„Vyšetřování policie a klubu ukazuje, že trestný čin spáchala omezená skupina pachatelů z jednoho slávistického sdružení čítajícího nižší desítky členů. Jsme připraveni přijmout tvrdý trest. Součet trestů DK je ale absurdní a nespravedlivý. Míří na fans, kteří čin odsuzují,” dodal předseda představenstva Slavie.

Slávisté měli kvůli trestu ze závěru minulé sezony na první domácí zápas ročníku zavřenou severní tribunu a "kotel" fanoušků se přesunul za opačnou branku. Klub byl navíc v podmínce na další utkání, a to do konce září. Přesto několik chuligánů v 81. minutě zapálilo zakázanou pyrotechniku a část z ní naházelo do sektoru pro příznivce Sigmy. Rozhodčí Zbyněk Proske musel utkání, které Slavia vyhrála 1:0, na chvíli přerušit.

Baček: Je to odpovídající řešení

„Je to trest, který je podle našeho názoru odpovídající. Fanoušci Slavie se při utkání s Olomoucí dopustili dvou velmi závažných provinění, a totiž vhazování pyrotechniky přímo mezi fanoušky hostujícího týmu, což vedlo navíc k ne úplně krátkému přerušení utkání. Došlo k vhození šesti světlic mezi zhruba 50 fanoušků hostí. Všichni můžeme jen děkovat, že se nikomu nic nestalo," řekl novinářům podle ČTK předseda komise Richard Baček.

„Samotné použití a pronesení pyrotechniky v takové míře musí mít za následek proměnění podmínky, kterou Slavia držela od podobných incidentů z minulé sezony. Vhazovat světlice úmyslně do davu lidí je zvěrstvo, to je nejhorší,“ podotkl Baček. „V minulosti jsme opakovaně rozhodovali v zájmu fotbalu, dokonce jsme podmíněně odložili podmínku. Ale ukázalo se, že je třeba přistoupit k citelnějšímu trestu," uvedl Baček.

SOUVISEJÍCÍ: Shrnutí 3. kola: Slavia a Plzeň dál bez ztráty bodu, Krmenčík zase dává góly

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby
Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík

Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi
Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy


Komentáře