Fotbalový Baník Ostrava má španělskou posilu ze Sevilly

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, kde hraje Baník Ostrava. Foto: DeníkČesko.czMěstský stadion v Ostravě-Vítkovicích, kde hraje Baník Ostrava. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalový Baník Ostrava ohlásil příchod nové posily. Do týmu, jemuž se v první lize zatím moc nedaří, přichází španělský ofenzivní záložník Pepe Mena z evropského velkoklubu FC Sevilla. .

Reklama

Rozpačitě zatím vyznívá účinkování fotbalistů Baníku Ostrava v podzimní sezoně. Nepřesvědčivé výkony i výsledky týmu přiměly vedení klubu ke snaze o posílení kádru. Nejnovější akvizicí se stal španělský ofenzivní  záložník Pepe Mena Rodríguez.

Na získání perspektivního hráče z uznávaného španělského fotbalového prostředí se podílel i nový sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. Pepe Mena přichází z klubu FC Sevilla. V tomto městě jako hráč působil Grussmann v letech 1991-1992, ale v konkurečním Betisu Sevilla.

„Pepe Mena je typem kreativního záložníka. Předností hráčů ze Španělska bývá technická vyspělost a kombinační práce s míčem. Věřím, že nám v tom Pepe Mena pomůže,“ uvedl Grussmann v těchto intencích na klubovém webu.

Pepe Mena nastupoval především za rezervní tým FC Sevilla, ale v minulé sezoně si připsal i dva starty za áčko Sevilly v Evropské lize. Patřil tak do širšího kádru, který pro FC Sevilla vybojoval další triumf v této evropské pohárové soutěži.

Zná se s Vaclíkem

Svým způsobem má na Menově příchodu do Ostravy nepřímo zásluhu i český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, který chytá za FC Sevilla. Mena se na klubovém webu svěřil, že mu Tomáš Vaclík přesun do české ligy a konkrétně do Ostravy doporučil. Není divu, že má Vaclík k městu vztah, protože je ostravským rodákem a odchovancem vítkovického fotbalu, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do áčka.

„S Tomášem Vaclíkem se známe ze Sevilly. Jsem rád, že mi jeho názor pomohl při rozhodování o přestupu do Baníku,“ svěřil se Mena v tomto duchu na klubovém webu.

Třebaže je Pepe Mena prvním španělským fotbalistou v Baníku Ostrava, trenér Luboš Kozel má s hráči z této fotbalu zaslíbené země vlastní zkušenosti z někdejšího angažmá v tehdy prvoligové pražské Dukle.

Kozel tam vedl kvalitní hráče, jako byli José Romera a Néstor Albiach. V Dukle, která předváděla pohledný fotbal a pohybovala se ve středu prvoligové tabulky, na sebe právě pod vedením kouče Kozla upozornili natolik, že byl o ně zájem i z předních českých klubů. Romera odešel do Jablonce a Néstor Albiach do pražské Sparty.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře