Fotbalový Baník Ostrava má španělskou posilu ze Sevilly

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, kde hraje Baník Ostrava. Foto: DeníkČesko.czMěstský stadion v Ostravě-Vítkovicích, kde hraje Baník Ostrava. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalový Baník Ostrava ohlásil příchod nové posily. Do týmu, jemuž se v první lize zatím moc nedaří, přichází španělský ofenzivní záložník Pepe Mena z evropského velkoklubu FC Sevilla. .

Reklama

Rozpačitě zatím vyznívá účinkování fotbalistů Baníku Ostrava v podzimní sezoně. Nepřesvědčivé výkony i výsledky týmu přiměly vedení klubu ke snaze o posílení kádru. Nejnovější akvizicí se stal španělský ofenzivní  záložník Pepe Mena Rodríguez.

Na získání perspektivního hráče z uznávaného španělského fotbalového prostředí se podílel i nový sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. Pepe Mena přichází z klubu FC Sevilla. V tomto městě jako hráč působil Grussmann v letech 1991-1992, ale v konkurečním Betisu Sevilla.

„Pepe Mena je typem kreativního záložníka. Předností hráčů ze Španělska bývá technická vyspělost a kombinační práce s míčem. Věřím, že nám v tom Pepe Mena pomůže,“ uvedl Grussmann v těchto intencích na klubovém webu.

Pepe Mena nastupoval především za rezervní tým FC Sevilla, ale v minulé sezoně si připsal i dva starty za áčko Sevilly v Evropské lize. Patřil tak do širšího kádru, který pro FC Sevilla vybojoval další triumf v této evropské pohárové soutěži.

Zná se s Vaclíkem

Svým způsobem má na Menově příchodu do Ostravy nepřímo zásluhu i český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, který chytá za FC Sevilla. Mena se na klubovém webu svěřil, že mu Tomáš Vaclík přesun do české ligy a konkrétně do Ostravy doporučil. Není divu, že má Vaclík k městu vztah, protože je ostravským rodákem a odchovancem vítkovického fotbalu, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do áčka.

„S Tomášem Vaclíkem se známe ze Sevilly. Jsem rád, že mi jeho názor pomohl při rozhodování o přestupu do Baníku,“ svěřil se Mena v tomto duchu na klubovém webu.

Třebaže je Pepe Mena prvním španělským fotbalistou v Baníku Ostrava, trenér Luboš Kozel má s hráči z této fotbalu zaslíbené země vlastní zkušenosti z někdejšího angažmá v tehdy prvoligové pražské Dukle.

Kozel tam vedl kvalitní hráče, jako byli José Romera a Néstor Albiach. V Dukle, která předváděla pohledný fotbal a pohybovala se ve středu prvoligové tabulky, na sebe právě pod vedením kouče Kozla upozornili natolik, že byl o ně zájem i z předních českých klubů. Romera odešel do Jablonce a Néstor Albiach do pražské Sparty.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře