Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá

Stadion v Plzni, kde působil trenér Vrba. Foto: DeníkČesko.czStadion v Plzni, kde působil trenér Vrba. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba byli nuceni ukončit svoje působení v zahraničí. Hapal už není koučem slovenské reprezentace a Vrbu propouští bulharský mistrovský klub Ludogorec Razgrad.

Reklama

Čeští fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba byli nuceni ukončit svoje působení v zahraničí. Hapal byl odvolán od slovenské reprezentace, Vrba je propuštěn z bulharského mistrovského klubu Ludogorec Razgrad.

Bývalý reprezentant Hapal působil jako hráč v Olomouci, německém Leverkusenum, španělském Tenerife, pražské Spartě, znovu v Olomouci a v Českých Budějovicích.

S trénováním začal v Opavě, krátce vedl Zlín, Baník Ostrava, Mladou Boleslav. Na Slovensku koučoval tehdejšího šampiona Žilinu i v Lize mistrů, Senicu i slovenskou reprezentační „jedenadvacítku“. Vyzkoušel si i štaci v polském Lubinu. V roce 2018 byl hlavním trenérem pražské Sparty. A po odvolání z letenského klubu převzal národní tým Slovenska. Vedl jej i v Lize národů proti České republice. Hapal, který je rodákem z Kroměříže, vydržel na lavičce slovenské reprezentace dva roky.

Nevydržel ani rok

Bývalý trenér české fotbalové reprezentace a Viktorie Plzeň Pavel Vrba nezůstal na lavičce bulharského celku Ludogorec Razgrad ani rok. Zkušený kouč byl propuštěn po neúspěchu v prvním kole základní skupiny Evropské ligy proti Antverpám (1:2).

Pro Vrbu se stal osudným soupeřem belgický tým už podruhé, protože loni na podzim právě Antverpy vyřadily v předkole Evropské ligy Viktorii Plzeň, která se nedostala do základní skupiny. A v zimě se pak Vrba dohodů na odchodu z Plzně a následně zamířil ze západočeského klubu do Razgradu.

Vrba působil v týmu společně s bývalými asistenty z Plzně Zdeňkem Bečkou a a Martinem Ticháček. Také oni ale v Razgradu končí. Někdejší kouč české reprezentace, kterou vedl na mistrovství Evropy v roce 2016 ve Francii, získal během klubové kariéry z postu hlavního trenéra pět titulů ve třech zemích.

Nejprve triumfoval se Žilinou na Slovensku, v Plzni byl u třech triumfů v české lize s účastí v Lize mistrů, v Bulharsku si připsal titul letos na jaře. Kromě Slovenska a Bulharska má Vrba za sebou také štaci v ruské Machačkale, kam odešel z reprezentační lavičky v roce 2016.

V české lize vedl kromě nebývale úspěšného působení v Plzni také Baník Ostrava, kde začínal v roli asistenta ligovou kariéru. V roce 2004 byl rodák z Přerova v ostravském týmu asistentem tehdejšího trenéra Františka Komňackého.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře