Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá

Stadion v Plzni, kde působil trenér Vrba. Foto: DeníkČesko.czStadion v Plzni, kde působil trenér Vrba. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba byli nuceni ukončit svoje působení v zahraničí. Hapal už není koučem slovenské reprezentace a Vrbu propouští bulharský mistrovský klub Ludogorec Razgrad.

Reklama

Čeští fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba byli nuceni ukončit svoje působení v zahraničí. Hapal byl odvolán od slovenské reprezentace, Vrba je propuštěn z bulharského mistrovského klubu Ludogorec Razgrad.

Bývalý reprezentant Hapal působil jako hráč v Olomouci, německém Leverkusenum, španělském Tenerife, pražské Spartě, znovu v Olomouci a v Českých Budějovicích.

S trénováním začal v Opavě, krátce vedl Zlín, Baník Ostrava, Mladou Boleslav. Na Slovensku koučoval tehdejšího šampiona Žilinu i v Lize mistrů, Senicu i slovenskou reprezentační „jedenadvacítku“. Vyzkoušel si i štaci v polském Lubinu. V roce 2018 byl hlavním trenérem pražské Sparty. A po odvolání z letenského klubu převzal národní tým Slovenska. Vedl jej i v Lize národů proti České republice. Hapal, který je rodákem z Kroměříže, vydržel na lavičce slovenské reprezentace dva roky.

Nevydržel ani rok

Bývalý trenér české fotbalové reprezentace a Viktorie Plzeň Pavel Vrba nezůstal na lavičce bulharského celku Ludogorec Razgrad ani rok. Zkušený kouč byl propuštěn po neúspěchu v prvním kole základní skupiny Evropské ligy proti Antverpám (1:2).

Pro Vrbu se stal osudným soupeřem belgický tým už podruhé, protože loni na podzim právě Antverpy vyřadily v předkole Evropské ligy Viktorii Plzeň, která se nedostala do základní skupiny. A v zimě se pak Vrba dohodů na odchodu z Plzně a následně zamířil ze západočeského klubu do Razgradu.

Vrba působil v týmu společně s bývalými asistenty z Plzně Zdeňkem Bečkou a a Martinem Ticháček. Také oni ale v Razgradu končí. Někdejší kouč české reprezentace, kterou vedl na mistrovství Evropy v roce 2016 ve Francii, získal během klubové kariéry z postu hlavního trenéra pět titulů ve třech zemích.

Nejprve triumfoval se Žilinou na Slovensku, v Plzni byl u třech triumfů v české lize s účastí v Lize mistrů, v Bulharsku si připsal titul letos na jaře. Kromě Slovenska a Bulharska má Vrba za sebou také štaci v ruské Machačkale, kam odešel z reprezentační lavičky v roce 2016.

V české lize vedl kromě nebývale úspěšného působení v Plzni také Baník Ostrava, kde začínal v roli asistenta ligovou kariéru. V roce 2004 byl rodák z Přerova v ostravském týmu asistentem tehdejšího trenéra Františka Komňackého.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře