Fotbalová Slavia získala i Malinského, čtvrtou posilu z Liberce

Razantní fotbalové obchody realizuje fotbalová Slavia Praha. Přivedla už čtyři posily, které koupila ze Slovanu Liberec. Nejnovější akvizicí je Tomáš Malinský, jeden z nejlepších hráčů minulého ročníku první ligy.

Reklama

Razantní obchody provádí fotbalová Slavia Praha. Jak avizovali někteří znalci ligového prostředí už po závěru minulé sezony, dochází nyní k přesunům hráčů Slovanu Liberec do kádru úřadujícího českého mistra. Nejnovější posilou je příchod ofenzivního záložníka Tomáše Malinského, s nímž Slavia podepsala smlouvu do června 2023.

 

Pražský klub tak po Janu Kuchtovi, Ondřeji Karafiátovi a Michalu Beranovi získal už čtvrtou letní akvizici právě z Liberce.

O příchod Malinského hodně stál slávistický trenér Jindřich Trpišovský. „Potřebovali jsme zvýšit konkurenci na křídlech. Když se nám zranil Peter Olayinka, zbyli nám klasičtí dva krajní hráči. U Tomáše je to dlouhodobá věc, do Liberce jsme ho přiváděli z Hradce Králové, známe ho detailně a víme, že je schopný se rychle našemu stylu přizpůsobit. Myslím, že je aktuálně v nejlepším rozpoložení," uvedl Trpišovský na klubovém webu a jeho vyjádření převzala i média.

Trenér Slavie má pro Malinského samé superlativy. Není divu, když si jeho příchod hodně přál. Vedení klubu mu vyšlo vstříc.

„Tomáš je rychlostní typ, vždycky jsme říkali, že je nejrychlejší z rychlých. Jeho předností je obrovská dynamika, běžecká vybavenost,“ podotkl kouč. „Fotbalově a mentálně vyzrál, na jaře patřil jednoznačně mezi nejlepší ligové hráče. Sbíral i body, což ho dřív v kariéře trápilo, že neměl moc asistencí a gólů. Letos to hodně změnil, navíc to ukázal v těžkých zápasech a byly to rozhodující body," uvedl trenér Pražanů Jindřich Trpišovský, který Malinského v minulosti vedl právě v Liberci.

 

Má za sebou skvělou sezonu

Malinský má za sebou individuálně nejvydařenější sezonu prvoligové kariéry. Ve 32 utkáních zaznamenal sedm gólů (z toho čtyři dal Spartě) a osm asistencí a byl nejproduktivnějším libereckým hráčem. Velkou měrou přispěl k pátému místu Liberce v tabulce i k následnému postupu do evropských pohárů. Bývalý fotbalista Hradce Králové má v nejvyšší soutěži celkem na kontě 132 zápasů, 14 branek a 14 asistencí.

 

Slavia rázně nakupuje z Liberce, ale poslala tam na oplátku tři hráče na hostování. Zajímavostí je, že stoper Jakub Jugas a útočník Jan Matoušek hostovali v minulé sezoně ze Slavie v Jablonci, odkud si je pražský celek stáhl a jelikož je zrovna nepotřeboval, nebránil jim v přesunu do Liberce. Společně s touto dvojicí putuje ze Slavie do Liberce mladý stoper Daniel Kosek.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře