Fotbalová Slavia získala i Malinského, čtvrtou posilu z Liberce

Razantní fotbalové obchody realizuje fotbalová Slavia Praha. Přivedla už čtyři posily, které koupila ze Slovanu Liberec. Nejnovější akvizicí je Tomáš Malinský, jeden z nejlepších hráčů minulého ročníku první ligy.

Reklama

Razantní obchody provádí fotbalová Slavia Praha. Jak avizovali někteří znalci ligového prostředí už po závěru minulé sezony, dochází nyní k přesunům hráčů Slovanu Liberec do kádru úřadujícího českého mistra. Nejnovější posilou je příchod ofenzivního záložníka Tomáše Malinského, s nímž Slavia podepsala smlouvu do června 2023.

 

Pražský klub tak po Janu Kuchtovi, Ondřeji Karafiátovi a Michalu Beranovi získal už čtvrtou letní akvizici právě z Liberce.

O příchod Malinského hodně stál slávistický trenér Jindřich Trpišovský. „Potřebovali jsme zvýšit konkurenci na křídlech. Když se nám zranil Peter Olayinka, zbyli nám klasičtí dva krajní hráči. U Tomáše je to dlouhodobá věc, do Liberce jsme ho přiváděli z Hradce Králové, známe ho detailně a víme, že je schopný se rychle našemu stylu přizpůsobit. Myslím, že je aktuálně v nejlepším rozpoložení," uvedl Trpišovský na klubovém webu a jeho vyjádření převzala i média.

Trenér Slavie má pro Malinského samé superlativy. Není divu, když si jeho příchod hodně přál. Vedení klubu mu vyšlo vstříc.

„Tomáš je rychlostní typ, vždycky jsme říkali, že je nejrychlejší z rychlých. Jeho předností je obrovská dynamika, běžecká vybavenost,“ podotkl kouč. „Fotbalově a mentálně vyzrál, na jaře patřil jednoznačně mezi nejlepší ligové hráče. Sbíral i body, což ho dřív v kariéře trápilo, že neměl moc asistencí a gólů. Letos to hodně změnil, navíc to ukázal v těžkých zápasech a byly to rozhodující body," uvedl trenér Pražanů Jindřich Trpišovský, který Malinského v minulosti vedl právě v Liberci.

 

Má za sebou skvělou sezonu

Malinský má za sebou individuálně nejvydařenější sezonu prvoligové kariéry. Ve 32 utkáních zaznamenal sedm gólů (z toho čtyři dal Spartě) a osm asistencí a byl nejproduktivnějším libereckým hráčem. Velkou měrou přispěl k pátému místu Liberce v tabulce i k následnému postupu do evropských pohárů. Bývalý fotbalista Hradce Králové má v nejvyšší soutěži celkem na kontě 132 zápasů, 14 branek a 14 asistencí.

 

Slavia rázně nakupuje z Liberce, ale poslala tam na oplátku tři hráče na hostování. Zajímavostí je, že stoper Jakub Jugas a útočník Jan Matoušek hostovali v minulé sezoně ze Slavie v Jablonci, odkud si je pražský celek stáhl a jelikož je zrovna nepotřeboval, nebránil jim v přesunu do Liberce. Společně s touto dvojicí putuje ze Slavie do Liberce mladý stoper Daniel Kosek.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře