Fotbalová liga se nedohraje, nikdo nesestoupí

Míč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comMíč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Nadstavbová skupina o udržení v první fotbalové lize se nedohraje. Ze soutěže tak nikdo nesestoupí a dosavadní šestnáctku celků doplní při rozšíření na osmnáct účastníků FK Pardubice a Zbrojovka Brno, dva nejlepší týmy druhé ligy.

Reklama

Spousta otazníků panovala v poslední době ohledně závěru nynějšího ročníku první fotbalové ligy. Nejprve byla zrušena baráž a měla se jen dokončit skupina o záchranu. Jenže ani tato verze už neplatí. Do druhé ligy nikdo nesestoupí a nadstavbová skupina o 11.-16. místo v první lize se už nedohraje.

Jak uvádí ČTK, Ligová fotbalová asociace (LFA) oznámila, že výskyt nového koronaviru v týmu Opavy, která musela do dvoutýdenní karantény, znemožní dokončení skupiny. Ligový výbor proto v nejbližších dnech rozhodne o předčasném ukončení sezony nejvyšší soutěže.

Žádný z trojice týmů Karviná, Opava a Příbram, jimž hrozil pád do druhé ligy, tak neztratí prvoligovou příslušnost.. Do nejvyšší soutěže prošly z druhé ligy vítězné Pardubice a druhá Zbrojovka Brno, třetí Dukla Praha nepostoupí. V minulém týdnu kluby rozhodly o zrušení baráže.

Příští ročník první ligy bude hrát 18 týmů.

LFA zatím zbylá dvě kola odložila. Mandát k ukončení soutěže má ligový výbor, který zasedne v nejbližších dnech, zřejmě hned v pátek.

„S ohledem na nemožnost dohrát všechna utkání první ligy ve stanoveném nejzazším termínu do 2. srpna bude ligový výbor v nejbližších dnech nucen učinit rozhodnutí o ukončení soutěžního ročníku první ligy bez určení konečného pořadí družstev," uvedla LFA v prohlášení.

Slavia o obhajobu nepřijde

Pro fotbalové prostředí je ale důležitá informace, že zbylé dvě nadstavbové skupiny o titul a o Evropu se dohrály. Konečné pořadí sice nakonec nebude určeno, Slavia Praha ale o obhajobu mistrovského primátu nepřijde.

ČTK dále uvádí, že nákazu koronavirem u jednoho hráče v opavském týmu oznámila jen pár hodin před čtvrtečním plánovaným domácím zápasem s Olomoucí ředitelka krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Nejmenovaný fotbalista podle ní začal mít zdravotní problémy v úterý nebo ve středu, do té doby trénoval s týmem.

„Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy. Také nařizujeme dezinfekci celého stadionu včetně masáží, rehabilitací, šaten," uvedla Svrčinová.

Dukla bez postupu

Verdikt o nesestupujícím z první ligy znamená, že šanci na postup do nejvyšší soutěže ztratila Dukla Praha, třetí celek druhé ligy. Klub se smiřuje s tím, že se letos do první ligy nevrátí.

„Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Tímto zůstává FK Dukla Praha s největší pravděpodobností ve druhé lize, další komentář je asi zbytečný. Mám pouze obavy o příští soutěžní ročník, bude to jeden velký zmatek," uvedl na sociální síti výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas ještě předtím, než LFA oficiálně oznámila, že sezonu nepůjde dokončit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře