Fotbalová liga se nedohraje, nikdo nesestoupí

Míč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comMíč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Nadstavbová skupina o udržení v první fotbalové lize se nedohraje. Ze soutěže tak nikdo nesestoupí a dosavadní šestnáctku celků doplní při rozšíření na osmnáct účastníků FK Pardubice a Zbrojovka Brno, dva nejlepší týmy druhé ligy.

Reklama

Spousta otazníků panovala v poslední době ohledně závěru nynějšího ročníku první fotbalové ligy. Nejprve byla zrušena baráž a měla se jen dokončit skupina o záchranu. Jenže ani tato verze už neplatí. Do druhé ligy nikdo nesestoupí a nadstavbová skupina o 11.-16. místo v první lize se už nedohraje.

Jak uvádí ČTK, Ligová fotbalová asociace (LFA) oznámila, že výskyt nového koronaviru v týmu Opavy, která musela do dvoutýdenní karantény, znemožní dokončení skupiny. Ligový výbor proto v nejbližších dnech rozhodne o předčasném ukončení sezony nejvyšší soutěže.

Žádný z trojice týmů Karviná, Opava a Příbram, jimž hrozil pád do druhé ligy, tak neztratí prvoligovou příslušnost.. Do nejvyšší soutěže prošly z druhé ligy vítězné Pardubice a druhá Zbrojovka Brno, třetí Dukla Praha nepostoupí. V minulém týdnu kluby rozhodly o zrušení baráže.

Příští ročník první ligy bude hrát 18 týmů.

LFA zatím zbylá dvě kola odložila. Mandát k ukončení soutěže má ligový výbor, který zasedne v nejbližších dnech, zřejmě hned v pátek.

„S ohledem na nemožnost dohrát všechna utkání první ligy ve stanoveném nejzazším termínu do 2. srpna bude ligový výbor v nejbližších dnech nucen učinit rozhodnutí o ukončení soutěžního ročníku první ligy bez určení konečného pořadí družstev," uvedla LFA v prohlášení.

Slavia o obhajobu nepřijde

Pro fotbalové prostředí je ale důležitá informace, že zbylé dvě nadstavbové skupiny o titul a o Evropu se dohrály. Konečné pořadí sice nakonec nebude určeno, Slavia Praha ale o obhajobu mistrovského primátu nepřijde.

ČTK dále uvádí, že nákazu koronavirem u jednoho hráče v opavském týmu oznámila jen pár hodin před čtvrtečním plánovaným domácím zápasem s Olomoucí ředitelka krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Nejmenovaný fotbalista podle ní začal mít zdravotní problémy v úterý nebo ve středu, do té doby trénoval s týmem.

„Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy. Také nařizujeme dezinfekci celého stadionu včetně masáží, rehabilitací, šaten," uvedla Svrčinová.

Dukla bez postupu

Verdikt o nesestupujícím z první ligy znamená, že šanci na postup do nejvyšší soutěže ztratila Dukla Praha, třetí celek druhé ligy. Klub se smiřuje s tím, že se letos do první ligy nevrátí.

„Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Tímto zůstává FK Dukla Praha s největší pravděpodobností ve druhé lize, další komentář je asi zbytečný. Mám pouze obavy o příští soutěžní ročník, bude to jeden velký zmatek," uvedl na sociální síti výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas ještě předtím, než LFA oficiálně oznámila, že sezonu nepůjde dokončit.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře