Fotbalisté Liberce a Mladé Boleslavi si to ještě rozdají o Evropu

Čtyři prvoligové fotbalové týmy mají jistou účast v evropských pohárech, o pátém celku se rozhodne v kvalifikaci mezi Slovanem Liberec a FK Mladá Boleslav.

Reklama

První Slavia Praha, druhá Viktoria Plzeň, třetí Sparta Praha, čtvrtý FK Jablonec. Tyto týmy první fotbalové ligy už mají jistotu, že se kvalifikovaly do příštího ročníku evropských pohárů. Tím ambiciózní kluby splnily cíl, o který usilovaly. Zbývá vyřešit tajenka, kdo zmíněnou čtveřici doplní.

O účast ve druhém předkole Evropské ligy se střetnou v neděli 12. července od 17 hodin v jediném zápase Slovan Liberec a FK Mladá Boleslav.

Výchozí pozice je jasná: Liberec musí tento duel absolvovat kvůli tomu, že v ligové tabulce skončil pátý. Zatímco Mladá Boleslav se do nynější fáze soutěže probojovala až díky vítězství ve skupině o Evropu, kdy vyřadila České Budějovice a tým Bohemians Praha 1905.

Kvalifikaci ale může ještě dodatečně ovlivnit výskyt nákazy koronaviru u několika hráčů Karviné. Pokud by se kvůli tomu nemohla dokončit skupina o záchranu, podle řádů by šel do Evropské ligy Liberec jakožto pátý celek tabulky.

Liberečtí dohrávají velmi náročné jaro. V první lize po koronavirové pauze kromě dřívějšího odloženého zápasu v Teplicích a bojů v základní i nadstavbové skupině o titul stihli i semifinále a finále MOL Cupu, domácí pohárové soutěže.

Hoftych: Chceme vydat maximum

„Sezona je neskutečně dlouhá. Přesto se v jednu chvíli zdálo, že máme ve svých rukách čtvrté místo v lize. Takhle nám nezbývá, než vydat ze sebe poslední zbytky sil v nejbližším zápase,“ uvažoval liberecký trenér Pavel Hoftych. Byť tým od Ještědu neuspěl v lize ani v poháru doma proti Slavii Praha, Spartě Praha a v Plzni, neztrácí kouč odhodlání.

„Tím, že díky lepšímu postavení v konečné tabulce jsme v ligovém žebříčku takříkajíc výše, než Boleslav, chceme využít výhodu domácího prostředí. Ligová prohra v Plzni nás nesmí deprimovat. Každý viděl, že jsme tam nastoupili v improvizovaném složední. Klíčoví hráči zůstali mo hru, aby byli naplno k dispozici pro kvalifikaci,“ vysvětlil ještě Hoftych.

Fotbalisté Mladé Boleslavi skončili v lize desátí, přesto stále živí naději na Evropu.

„Přiznám se, že vzhledem k peripetiím v sezoně jsme přímo na evropské poháry nepomýšleli. Nebyla to priorita. Jelikož ale systém domácí ligy umožňuje, abychom se o Evropu pokusili, tak bereme zápas samozřejmě jako obrovskou šanci,“ poznamenal trenér Jozef Weber.

Zřejmě i na Mladoboleslavských se projevuje únava z náročního programu.

„Povzbuzením jsou ale pro nás výsledky z prostřední ligové skupiny. I když hrajeme v Liberci, venku jsme nedávno obstáli v Českých Budějovicích. Takže i z tohoto pohledu snad nejsme úplně bez nadějí,“ dodal Weber.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře