Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

Stanislav Pelc (červen 2022) u lázeňského domu v Teplicích. Foto DENIKCESKOStanislav Pelc (červen 2022) u lázeňského domu v Teplicích. Foto DENIKCESKO

Čtyřicet let uplynulo od posledního mistrovského titulu fotbalistů pražské Dukly v nejvyšší soutěži. Při té příležitosti se uskutečnilo na stadionu na Julisce setkání hráčů z tehdejší doby.

Reklama

A byla to velká plejáda osobností, které tehdy zářily v československé lize i v reprezentaci. Možnosti potkat se znovu s bývalými spoluhráči využil i někdejší záložník Stanislav Pelc, který zažil s Duklou tři ligové triumfy, naposledy tedy v roce 1982.

Jak se ohlížíte za setkáním na stadionu pražské Dukly?

Byl jsem za to moc rád. Musím říci, že přijela většina kluků, nyní už fotbalových veteránů, kteří jsme získali tři tituly během několika let. Zároveň jsme si připomněli osmdesátiny legendárního brankáře Ivo Viktora. Nechci na nikoho zapomenout, ale do naší tehdejší úspěšné party patřili Zdeněk Nehoda, Láďa Vízek, Petr Rada, Honza Fiala, František Štambacher, Oldřich Rott, Miroslav Gajdůšek a další.

Vzpomněli jste si i na ty, kteří odešli do fotbalového nebe?

Samozřejmě. V klubovně na stadionu na Julisce jsme si na ně zavzpomínali a drželi jsme i minutu ticha za ty, kteří už nejsou mezi námi. Jako například někdejší lídr obrany Luděk Macela.

Když se zastavíme u fotbalové současnosti, co říkáte na to, že novým trenérem druholigové Dukly Praha se stal Petr Rada? Ještě na jaře vedl prvoligový Jablonec a je nesmírně zkušeným odborníkem.

Při setkání na Julisce nám ho už představovali jako nového kouče Dukly. Ještě to neměl podepsané, ale měl smlouvu takříkajíc na stole. Byli jsme rádi, že mužstvo převezme bývalý hráč Dukly. Přáli bychom si, aby Dukla měla šanci postoupit do první ligy.

Sledoval jste nedávno skončený ročník první ligy?

O boji o titul se hodně napsalo. Všímal jsem si i situace kolem záchrany. Tým Teplic skončil sice předposlední, ale nakonec měli výhodu v tom, že se ještě hrála baráž.  Proti Vlašimi ji Teplice zvládly. Tým sleduji i proto, že bydlím vUstí nad Labem a jeden krátký čas jsem v teplickém klubu pracoval i jako manažer u béčka. A trenérem Teplic je Jiří Jarošík, který je stejně jako já odchovancem ústeckého fotbalu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD

Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku
ANO přepnulo z vládní do opoziční strany. Mění se i uvnitř ANO přepnulo z vládní do opoziční strany. Mění se i uvnitř


Komentáře