CSKA Sofia? Bude to zatím nejt잚í soupeř, uvažuje plzeňský trenér Michal Bílek

Stadion Viktorie Plzeň. Foto DenikCesko.czStadion Viktorie Plzeň. Foto DenikCesko.cz

Povedený vstup do sezony v podobě průběžného prvního místa v ligové tabulce je pro fotbalisty Viktorie Plzeň vzpruhou a povzbuzením pro tým. Příležitostí k tomu, aby Viktoria Plzeň potvrdila dobrou formu bude mít český zástupce v evropských pohárech v závěrečném 4. předkole Evropské konferenční ligy (EKL) proti CSKA Sofia!

Reklama

 

„Bude to bezpochyby zatím nejt잚í soupeř. Je to sice bulharský tým, ale v posledním zápase měli v základní sestavě devět cizinců. Postoupili jsme přes dvě předkola, ale chceme jít do skupiny. Věřím, že šanci máme. Bude to od soupeře kvalita, daleko větší než předešlá předkola. Ale věřím, že předvedeme solidní výkon s dobrým výsledkem," uvedl trenér Michal Bílek na on-line tiskové konferenci po vítězném zápase v Liberci.

Plzeňští vyhráli sedm z osmi soutěžních zápasů této sezony. V lize zvítězili ve všech čtyřech dosavadních kolech a v Evropské konferenční lize přešli před běloruský Brest a velšský tým The New Saints. Nevyšlo jim jen úvodní utkání v Cardiffu, které prohráli 2:4, ale doma dvojzápas po penaltovém rozstřelu otočili.

„Od začátku nové sezony jsme nesehráli dobré utkání jen ve Walesu, jinak jsme všechny zápasy zvládli. Dokázali jsme si, že když hrajeme organizovaně, můžeme dosáhnout dobrých výsledků,“ mínil Michal Bílek.

„Měli jsme poměrně dost zraněných, ale máme taky dostatečně silný kádr. Hráči, u kterých na začátku přípravy vypadalo, že to tady budou mít těžké se prosadit, teď pravidelně hrají," podotkl kouč.

"Třeba Janošek nebo Káčer. Chvíli to vypadalo, že se nemusejí vůbec dostat do kádru a teď hrají zápasy. Janošek  nahrál na gól, předtím nám hodně pomohl standardkami. Káčer předvedl na Bohemce skvělý výkon díky konkurenci. Pak maličko vypadl, ale dobře pracuje a v Liberci ve druhé půli hru hodně oživil," rozebíral Bílek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V první lize jsou zkušenější trenéři, než jsem já, říká skromně mistr světa Jiří Veber V první lize jsou zkušenější trenéři, než jsem já, říká skromně mistr světa Jiří Veber
Teplický Ljevakovič sledoval marné snažení Slavie Teplický Ljevakovič sledoval marné snažení Slavie
Hložek ze Sparty skóroval v Liberci i proti Karviné Hložek ze Sparty skóroval v Liberci i proti Karviné

Na Automatických mlýnech je hotová nábřežní fasáda nejstarší budovy Na Automatických mlýnech je hotová nábřežní fasáda nejstarší budovy
Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech má novou tvář Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech má novou tvář
Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země


Komentáře