Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů

Pardubice - Znovu patřit do špičky tabulky a zabojovat až o postup do finále. Takové je sportovní motto basketbalistů BK Pardubice v nynějším ročníku Kooperativa Národní basketbalové ligy. Tým se vyrovnává i s průběžnou obměnou kádru. A jak se mu to daří, o tom hovořil generální manažer klubu a někdejší hráč Martin Marek.

Reklama

K jakým přesunům došlo v poslední době v sestavě pardubických basketbalistů?

Už v létě odešli například Muirhead do Ostravy, Čarnecký do Ústí nad Labem, Peterka. Rozhodli jsme se kádr oživit a posilami se stali Pandula a Kohout z Prostějova, Američan Wall a až v průběhu soutěže jsme získali i dalšího Američana Hezekiaha jako reakci na zranění několika hráčů. Pandula je basketbalista, který v bývalých působištích figuroval se svými družstvy dlouhodobě v popředí tabulky.

Ale o Pardubicích je známo, že se věnují i přípravě vlastní mládeže...

Vycházíme z filozofie, že chceme zapojovat do áčka co nejvíce hráčů - odchovanců. Ze třinácti jmen na soupisce je šest kluků, kteří prošli pardubickým mládežnickým projektem. Dobře doplňují zkušenější spoluhráče, kteří jsou hlavními nositeli výkonů.

Začátek sezóny vám vyšel nadmíru úspěšně. Proč nastal poté menší útlum?

Liga je vyrovnaná. Začali jsme ji dobře a po devíti kolech jsme měli bilanci stejného počtu vítězství bez jediné porážky. Ale teď nás limituje zdravotní stav hráčů. A když chybí hned čtyři, je to znát. Dostávají příležitost mladí a věříme, že se prosadí. Zatím se pohybujeme ve vlnovkách. Do konce základní části zbývá ještě přes dvacet kol.

Jaký máte program v závěru kalendářního roku?

Před vánoci hrajeme 20. prosince a pak až 29. prosince doma s Děčínem. Pauza bude krátká.

Kam směřují cíle klubu?

Zkusíme se dostat do finále. Loni nás v semifinále vyřadil Prostějov. Ale aspirantů na medailové pozice je kromě suverénního Nymburka víc, taky Děčín a Opava.

Jste bývalým hráčem, takže je na místě otázka, jak se cítíte v roli generálního manažera?

Hráčské působení v aktivní kariéře je nezaměnitelné. Skončil jsem v roce 2011 v pardubickém dresu. A jako manažer se snažím, abychom byli aktivní i po marketingové a obchodní stránce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Pardubický kraj

Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem
Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic
Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav

Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr

Komentáře