Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic

Pardubice - Ambiciózní tým s medailovými vyhlídkami. I tak se dá ve stručnosti vyjádřit celková charakteristika i herní rys basketbalistů Pardubic v Kooperativa Národní basketbalové lize. Týmovému úsilí odpovídá i současné umístění družstva v popředí tabulky soutěže.

Reklama

Prvořadým cílem Pardubic zůstává první čtyřka ligového pořadí. „Samozřejmě máme sportovní plány a záměry, které jsme si stanovili před sezónou. Ale budeme je muset dokázat dlouhodobě na hřišti, a potvrzovat v každém zápase,“ vykresluje svůj přístup trenér Dušan Bohunický.

Uvědomuje si, že do většiny utkání nastupuje jeho tým v roli favorita nebo aspoň družstva, které by mělo být svému soupeři rovnocenným protivníkem. „Hlavně když hrajeme venku, se chtějí domácí proti nám pokaždé vytáhnout. Je náročné se s tím vyrovnat, ale jedině přetrvávající tlaky na hráče nás mohou posílit a posouvat dál,“ rozvažuje kouč.

Kdo je pro Pardubice největším soupeřem? „Neměříte se s nikým, co se týče konkrétního jména a názvu ligových celků. Pracujeme sami na sobě, abychom produkovali kvalitní basketbal. Takže přihlížíme jen k vlastnímu výkonu bez ohledu na ostatní týmy. A když to dokážeme zvládnout, pak můžeme uspět snad proti komukoli,“ líčí Bohunický. „Základním kritériem naší hry je měřítko, jestli se prosadíme svým stylem,“ upřesňuje.

V pardubickém kádru přibyli k Američanovi Sandersovi i jeho krajané Wall a Hezekiah. „Wall je tady od začátku sezóny, Hezekiah přišel až v průběhu a postupně se adaptoval. Už během prvních tří zápasů měla jeho výkonnost stoupající tendenci,“ glosuje trenér zapojení zámořských posil.

Nejvýrazněji z nových tváří se ovšem uplatňuje Dušan Pandula, který přišel z Prostějova. Ke svému přestupu se vyjadřuje lapidárně: „V bývalém klubu mi skončila smlouva a nedohodli jsme se na nové. Poté přišla nabídka z Pardubic,“ říká slovenský basketbalista, který s Prostějovem získal tři stříbrné medaile v lize. Je tedy zvyklý hrát finále. Stejný cíl má i v Pardubicích. „Jsme v půlce sezóny a situace v tabulce je stále otevřená. Věřím, že finálová účast je v našich silách,“ tvrdí Pandula.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Pardubický kraj

Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem
Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav
Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr

Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů

Komentáře