Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje LukᚠPabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Už šestou sezónu „kroutí“ v dresu hokejistů BK Mladá Boleslav útočník LukᚠPabiška. V klubu postupně zažil tři extraligové sezóny, dvě prvoligové a momentálně s týmem bojuje znovu v extralize o historický úspěch mladoboleslavského hokeje.

Reklama

„Kdybychom se vyhnuli posledním dvěma místům v tabulce a nehráli barហo udržení, bylo by to super,“ vyjádřil LukᚠPabiška přání hráčské kabiny i klubový cíl pro rozhodující část sezóny.

Jak se cítíte v roli jednoho ze služebně nejstarších hokejistů v současném kádru Mladé Boleslavi?

Ani si tohle označení neuvědomuji, ale myslím, že David Vrbata je tady taky hodně dlouho a možná i déle, než já. Ale to snad není podstatné. Jen jsem si v jedné sezóně odskočil na dvouměsíční hostování do Vítkovic. Za těch pět odehraných let jsem v Boleslavi zažil každoročně baráže, tři o záchranu a dvě o postup. I v někdejších extraligových sezónách byli v týmu známí jednotlivci, na výsledcích se to moc neprojevovalo. Třeba jsme spadli v ročníku, kdy za nás hrál kanonýr Balaštík na hostování ze Zlína.

Současná sezóna se vyvíjí pro středočeský klub dobře. V čem vězí zlepšení oproti minulosti?

Co se týče herní stránky, venku solidně bráníme a dovezli jsme dost bodů. Domácí týmy se proti nám tlačí do ofenzivy, což nám vyhovuje. Máme brejkové typy hráčů. Zatím jsme nebyli nad propastí. Jen jsme se na chvíli ocitli na dvanáctém místě, ale pomohla nám série čtyř vítězství.

Je reálné, že byste si mohli dál držet odstup od barážových příček?

Proč by to nešlo?  Dokázali jsme si, že také umíme udělat šňůru vítězných zápasů. A když bude všechno fungovat, jak má, lákala by nás další série a třeba i delší.

Určitě si ale udržujete i obezřetnost před soupeři ze dna tabulky.

Samozřejmě vidíme, jak je tabulka vyrovnaná a našlapaná. V každém zápase musíme hrát naplno. Chyběl nám například David Výborný nebo stále marodí Michal Broš. Je to oslabení, ale snažíme se je nahradit týmovou bojovností.

A co vaše osobní střelecká bilance?

V sedmadvaceti kolech jsem dal pět gólů. Doufám, že ještě nějaké přidám. Nezáleží nám na jménech, ale soudržnosti mužstva.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Středočeský kraj

Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák
Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi
Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J. Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J.


Komentáře