Čelůstka ze Sparty: Jasná prohra v Miláně moc mrzí

Stadion pražské Sparty. Foto: DeníkČesko.czStadion pražské Sparty. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalistům pražské Sparty se v Evropské lize zatím moc nedaří. Ještě nezískali ani bod, když prohráli doma s Lille i na stadionu AC Milán.

Reklama

Konfrontace se špičkovým evropským fotbalem zatím vyznívá pro pražskou Spartu nepříznivě. Dvě porážky o tři góly, chyby v obraně, to je dosavadní bilance týmu v základní skupině Evropské ligy.

Po selhání v duelu s francouzským Lille (1:4) neuspěli fotbalisté Sparty ani na půdě AC Milán (0:3).

Stoper Ondřej Čelůstka má mezinárodní zkušenosti z české reprezentace i klubového působení v zahraničí. Kvalita soupeře ho nepřekvapila.

„Prohra v Miláně nác moc mrzí. Věděli jsme, že to bude náročný zápas. Škoda neúspěšného výsledku. Možná se dal uhrát lepší. Ještě začátkem druhého poločasu jsme se docela drželi do doby, než jsme dostali druhý gól. Na něj se už špatně reagovalo,“ líčil Čelůstka ve videorozhovoru na klubovém webu.

„Soupeř měl navrch, větší sebevědomí, byli častěji na míči a dotáhli to k vítězství,“ řekl protřelý stoper na adresu AC Milán.

Kotal: Stejné jako proti Lille

„Oba zápasy nám nastavily zrcadlo, pokud jde o setkání se silnými soupeři. Jestliže chceme hrát dopředu, musí tam být z naší strany lepší výběr místa. Jinak to nemůže vést k úspěchu,“ konstatoval trenér Václav Kotal v těchto intencích ve videorozhovoru na klubovém webu.

Litoval prvního inkasovaného gólu v Miláně, který určil ráz zápasu. „Hodnocení je stejné jako s Lille. Znovu porážka o tři góly. Na této úrovni nelze dělat takové chyby, pořád se to opakuje. Ale celkově jsme se špatným výběrem prostorů dostávali pod tlak. To je náš největší problém. A prohra mohla být ještě vyšší, když  naštěstí pro nás Ibrahimovič z AC Milán neproměnil penaltu,“ mínil Kotal.

Fotbalisté Sparty by měli ve třetím kole základní skupiny Evropské ligy nastoupit 5. listopadu ve Skotsku, jejich protivníkem je podle rozlosování Celtic Glasgow.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře