Čekal jsem trochu lepší výsledky, tvrdí brněnský basketbalista Jakub Krakovič

Brno - Pro vysokého pivotmana Jakuba Krakoviče je BK Brno už čtvrté působiště v rámci nejvyšší basketbalové soutěže mužů. Zajímavostí je, že z Moravy se přes severní Čechy vrátil zpátky do moravského klubu. Jihomoravskému týmu se v Kooperativa NBL ale příliš nedaří, přesto hráči nepropadají skepsi.

Reklama

Můžete shrnout svoji dosavadní ligovou kariéru?

Začínal jsem v Prostějově, pak jsem byl v Chomutově, poté v Ústí nad Labem a nyní hraji za Brno. Takhle to chodí v basketbale. V Ústí nebyl po minulé sezóně zájem, abych zůstal. Naopak přišla nabídka z Brna. Jsem tady spokojený. Kromě výsledků, které by mohly být lepší.

Jak by vyznělo porovnání „vašich“ klubů, v nichž jste působil?

Všude to bylo jiné. Každý klub pracuje s odlišným rozpočtem. Z toho vychází i zázemí a podmínky, které má dané družstvo k dispozici.

Co říkáte na výsledky Brna?

Bohužel jsme ještě nevyhráli žádný zápas venku. Párkrát jsme sahali po vítězství a soupeřům jsme dobře vzdorovali. Ale v koncovkách zápasů se trápíme v útoku a nedokážeme využít slabin protivníka.

Jaká panuje v brněnském mužském basketbale atmosféra?

Uvědomujeme si, že nám hrozí baráž o udržení, pokud nevylepšíme současné poslední místo v tabulce NBL. Chtěli bychom se tomu vyhnout. A i kdybychom spadli do baráže, uděláme maximum pro záchranu. V baráži se potkají kromě posledního ligového celku i tři nejlepší týmy z druhé nejvyšší soutěže.

Jak vidíte perspektivy týmu?

Je v něm hodně mladých hráčů a nemohli jsme si plánovat, že budeme hned hrát o vyšší příčky. Přesto jsme věřili v lepší bilanci. Nejsme ale skeptičtí. Doufám, že už přestaneme tolik prohrávat a kluci získají postupně zkušenosti, které se jim hodí do budoucna.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jihomoravský kraj

Luboš Hudák nečekaně odchází z Veselí n. M. k házenkářkám do Mostu Luboš Hudák nečekaně odchází z Veselí n. M. k házenkářkám do Mostu
Brankář Tomáš Král posílí Kometu Brno, míří na hostování z Litoměřic Brankář Tomáš Král posílí Kometu Brno, míří na hostování z Litoměřic
Zbrojovka Brno hlásí posily. Přcházejí Lukáš Zoubele a Filip Serečin Zbrojovka Brno hlásí posily. Přcházejí Lukáš Zoubele a Filip Serečin

Zlepšujeme se, ale nesmíme polevit, říká útočník Komety Vilém Burian Zlepšujeme se, ale nesmíme polevit, říká útočník Komety Vilém Burian

Komentáře