Bývalý reprezentant Jarošík má šest titulů, působil v Liberci a povede Ústí nad Labem

Někdejší fotbalový reprezentant Jiří Jarošík, který působil v roli asistenta ve Slovanu Liberec i na Slovensku, povede v nadcházející sezoně z pozice hlavního trenéra celek FK Ústí nad Labem.

Reklama

Druhá fotbalová liga skončila v úterý 14. července a hned o den později oznámilo vedení klubu FK Ústí nad Labem příchod nového trenéra. Stal se jim bývalý český reprezentant Jiří Jarošík, který má bohaté hráčské zkušenosti z pražské Sparty i ze zahraničí.

Vrací se přitom do domovského prostředí, protože je rodákem z Ústí nad Labem, odkud se vydal na fotbalovou dráhu.

Jiří Jarošík patří k začínajícím trenérům, ale už stihl i prvoligové angažmá v roli asistenta trenéra Davida Holoubka ve Slovanu Liberec i ve slovenském MFK Ružomberok.

Ve své mimořádně úspěšné klubové kariéře získal jako hráč šest českých titulů se Spartou Praha, anglický titul s Chelsea FC, skotský ligový titul se Celtikem Glasgow a ruský titul s CSKA Moskva.

Kromě toho hrál také nejvyšší španělskou soutěž za Zaragozu a za Deportivo Alavés a působil v anglickém Birminghamu City.

Za českou reprezentaci odehrál Jiří Jarošík v letech 2000-2005 celkem 23 utkání. Po skončení hráčské kariéry se věnoval studiu trenérské licence a zahájil svou trenérskou činnost.

Začínal u juniorky pražské Sparty a následně působil, jak jsme již uvedli v úvodu, jako asistent trenéra Davida Holoubka ve Slovanu Liberec a ve slovenském MFK Ružomberok.

„Jsem velmi rád, že se nám po intenzivních, ale konstruktivních jednáních podařilo vše domluvit a že můžeme fanouškům i veřejnosti představit Jiřího Jarošíka jako nového trenéra Army,“ řekl pro klubový web sportovní manažer klubu Petr Heidenreich.

„Věřím, že to pro Armu bude pozitivní impulz. Do klubu se vrací slavný a úspěšný ústecký rodák, který je na začátku své samostatné profesionální trenérské kariéry, a je skvělé, že svou první šanci dostává právě ve svém mateřském klubu. Přejme mu všichni, aby se mu v Armě dařilo. Osobně se moc těším na naši spolupráci,” pokračoval Heidenreich.

Nový trenér Jarošík je znám svým vztahem k Ústí nad Labem. I během působení v pražské Spartě i v cizině jezdil do rodného města, byl v kontaktu s místním fotbalovým děním.

„Jednání s klubem bylo korektní a mám radost, že jsme se dohodli a že se můžu vrátit do Ústí. Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu. Můj hlavní úkol je ale vybudovat konkurenční mužstvo v úzké spolupráci s ústeckou mládeží. Takto jsme na tom s vedením klubu domluveni a mně to vyhovuje. Pracovat s mladými hráči mě baví a moc se na to těším. Věřím, že uspějeme,” dodává trenér Jarošík. Jeho otec byl opravdu velkým příznivcem ústeckého týmu, nechyběl jako divák skoro na žádném utkání.

Dvaačtyřicetiletý trenér Jarošík podepsal s klubem kontrakt na jeden rok s opcí na další víceletou spolupráci. Trenérské funkce se ujímá ihned, ale mužstvo si převezme až 27. července na startu letní přípravy.

Spolu s Jiřím Jarošíkem přicházejí dva noví členové realizačního týmu Patrik Kolář z mládeže Army jako asistent trenéra a trenér brankářů a dále druhý asistent a zároveň kondiční trenér Panajotis Kucalas, který doprovázel Jiřího Jarošíka v trenérském působení ve Spartě Praha a MFK Ružomberok.

Trenér Jarošík i se svými novými asistenty se stali nástupci trenéra Aleše Křečka i jeho asistentů Petra Vrabce a Juraje Šimurky, kteří v Ústí nad Labem skončilil. Křeček má prvoligové ambice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře