Bývalý reprezentant Jarošík má šest titulů, působil v Liberci a povede Ústí nad Labem

Někdejší fotbalový reprezentant Jiří Jarošík, který působil v roli asistenta ve Slovanu Liberec i na Slovensku, povede v nadcházející sezoně z pozice hlavního trenéra celek FK Ústí nad Labem.

Reklama

Druhá fotbalová liga skončila v úterý 14. července a hned o den později oznámilo vedení klubu FK Ústí nad Labem příchod nového trenéra. Stal se jim bývalý český reprezentant Jiří Jarošík, který má bohaté hráčské zkušenosti z pražské Sparty i ze zahraničí.

Vrací se přitom do domovského prostředí, protože je rodákem z Ústí nad Labem, odkud se vydal na fotbalovou dráhu.

Jiří Jarošík patří k začínajícím trenérům, ale už stihl i prvoligové angažmá v roli asistenta trenéra Davida Holoubka ve Slovanu Liberec i ve slovenském MFK Ružomberok.

Ve své mimořádně úspěšné klubové kariéře získal jako hráč šest českých titulů se Spartou Praha, anglický titul s Chelsea FC, skotský ligový titul se Celtikem Glasgow a ruský titul s CSKA Moskva.

Kromě toho hrál také nejvyšší španělskou soutěž za Zaragozu a za Deportivo Alavés a působil v anglickém Birminghamu City.

Za českou reprezentaci odehrál Jiří Jarošík v letech 2000-2005 celkem 23 utkání. Po skončení hráčské kariéry se věnoval studiu trenérské licence a zahájil svou trenérskou činnost.

Začínal u juniorky pražské Sparty a následně působil, jak jsme již uvedli v úvodu, jako asistent trenéra Davida Holoubka ve Slovanu Liberec a ve slovenském MFK Ružomberok.

„Jsem velmi rád, že se nám po intenzivních, ale konstruktivních jednáních podařilo vše domluvit a že můžeme fanouškům i veřejnosti představit Jiřího Jarošíka jako nového trenéra Army,“ řekl pro klubový web sportovní manažer klubu Petr Heidenreich.

„Věřím, že to pro Armu bude pozitivní impulz. Do klubu se vrací slavný a úspěšný ústecký rodák, který je na začátku své samostatné profesionální trenérské kariéry, a je skvělé, že svou první šanci dostává právě ve svém mateřském klubu. Přejme mu všichni, aby se mu v Armě dařilo. Osobně se moc těším na naši spolupráci,” pokračoval Heidenreich.

Nový trenér Jarošík je znám svým vztahem k Ústí nad Labem. I během působení v pražské Spartě i v cizině jezdil do rodného města, byl v kontaktu s místním fotbalovým děním.

„Jednání s klubem bylo korektní a mám radost, že jsme se dohodli a že se můžu vrátit do Ústí. Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu. Můj hlavní úkol je ale vybudovat konkurenční mužstvo v úzké spolupráci s ústeckou mládeží. Takto jsme na tom s vedením klubu domluveni a mně to vyhovuje. Pracovat s mladými hráči mě baví a moc se na to těším. Věřím, že uspějeme,” dodává trenér Jarošík. Jeho otec byl opravdu velkým příznivcem ústeckého týmu, nechyběl jako divák skoro na žádném utkání.

Dvaačtyřicetiletý trenér Jarošík podepsal s klubem kontrakt na jeden rok s opcí na další víceletou spolupráci. Trenérské funkce se ujímá ihned, ale mužstvo si převezme až 27. července na startu letní přípravy.

Spolu s Jiřím Jarošíkem přicházejí dva noví členové realizačního týmu Patrik Kolář z mládeže Army jako asistent trenéra a trenér brankářů a dále druhý asistent a zároveň kondiční trenér Panajotis Kucalas, který doprovázel Jiřího Jarošíka v trenérském působení ve Spartě Praha a MFK Ružomberok.

Trenér Jarošík i se svými novými asistenty se stali nástupci trenéra Aleše Křečka i jeho asistentů Petra Vrabce a Juraje Šimurky, kteří v Ústí nad Labem skončilil. Křeček má prvoligové ambice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře