Budějovičtí vedou extraligu. Zvládli jsme prestižní zápas, kvitoval trenér Dvořák

Trenér René Dvořák. Foto: DeníkČesko.czTrenér René Dvořák. Foto: DeníkČesko.cz

Volejbalová extraliga mužů nabídla v úvodní fázi sezony zajímavé souboje. Zatím si v soutěži nejlépe vede celek Jihostroje České Budějovice.

Reklama

Napínavým způsobem se vyvíjí extraliga volejbalistů. Nas špici tabulky se usadil favorizovaný celek Jihostroje České Budějovice před VK Karlovarsko, ale západočeský klub má o jeden sehraný zápas méně. Do popředí se překvapivě dostal i tým SKV Ústí nad Labem.

Budějovičtí volejbalisté zvládli v minulém kole souboj na palubovce Kladna, kde vyhráli 3:2. Znamená to, že si odvezli dva body, ale současně kladenské družstvo bralo alespoň bod, což svědčí o náročnosti extraligového zápolení a vyrovnanosti obou soupeřů.

Zajímavostí byl fakt, že proti Budějovicím nastoupili v barvách Kladna bývalí hráči Jihočechů Kraffer a Křesťan. „Pro ně to bylo možná ještě víc prestižnější utkání, než pro ostatní aktéry. Když odešli z Budějovic, chtěli se proti nám samozřejmě prosadit. Dařilo se jim“ podotkl budějovický trenér René Dvořák na svazovém volejbalovém webu, když se vyjádřil na adresu nedávných svěřenců a nynějších protivníků v rámci extraligy.

Jihočeši urvali vítězství v duelu tradičních rivalů. „Domácí prostředí je vždycky důležité, což neplatí jen pro volejbal. I v kladenské hale se každému soupeři hraje složitě. Domácí byli silní na servisu a maximálně odvážní. Prošli jsme si i slabšími chvilkami. Hlavně ve třetím setu jsme v některých momentech měli problémy,“ nepropadl Dvořák euforii z výsledku 3:2.

Nekola byl tentokrát spokojen

Jen tři zápasy zatím odehráli v extralize volejbalisté Dukly Liberec. Po rozpačitém vstupu do sezony se postupně dostali do herního rytmu a se sedmi body jsou na čtvrtém místě tabulky. „Proti Brnu jsem byl spokojen s výkonem i nasazením hráčů,“ konstatoval liberecký trenér Michal Nekola.

„Všechny tři sety jsme zvládli díky koncentrovanosti. V tom vidím základ každého úspěchu,“ mínil ještě Nekola. Zkušený kouč vedl v minulých letech současně s Duklou i českou reprezentaci, nyní se může věnovat „pouze“ práci v klubu.

Dukla Liberec prošla v létě hráčskou obměnou, když mj. přišli kromě slovenského reprezentanta Šimona Krajčoviče i jeho krajan Tomáš Kriško a také jeho jmenovec a bývalý český repezentant Michal Kriško.

Tomáš Kriško se vrátil do liberecké Dukly po dvou letech. Od roku 2018 působil sezonu v Argentině a naposledy byl v Německu. Michal Kriško už nastupoval v extralize za České Budějovice, Karlovarsko a Příbram. Nejzkušenějším libereckým hráčem ale zůstává někdejší dlouholetý  reprezentant Jan Štokr.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře