Budějovičtí vedou extraligu. Zvládli jsme prestižní zápas, kvitoval trenér Dvořák

Trenér René Dvořák. Foto: DeníkČesko.czTrenér René Dvořák. Foto: DeníkČesko.cz

Volejbalová extraliga mužů nabídla v úvodní fázi sezony zajímavé souboje. Zatím si v soutěži nejlépe vede celek Jihostroje České Budějovice.

Reklama

Napínavým způsobem se vyvíjí extraliga volejbalistů. Nas špici tabulky se usadil favorizovaný celek Jihostroje České Budějovice před VK Karlovarsko, ale západočeský klub má o jeden sehraný zápas méně. Do popředí se překvapivě dostal i tým SKV Ústí nad Labem.

Budějovičtí volejbalisté zvládli v minulém kole souboj na palubovce Kladna, kde vyhráli 3:2. Znamená to, že si odvezli dva body, ale současně kladenské družstvo bralo alespoň bod, což svědčí o náročnosti extraligového zápolení a vyrovnanosti obou soupeřů.

Zajímavostí byl fakt, že proti Budějovicím nastoupili v barvách Kladna bývalí hráči Jihočechů Kraffer a Křesťan. „Pro ně to bylo možná ještě víc prestižnější utkání, než pro ostatní aktéry. Když odešli z Budějovic, chtěli se proti nám samozřejmě prosadit. Dařilo se jim“ podotkl budějovický trenér René Dvořák na svazovém volejbalovém webu, když se vyjádřil na adresu nedávných svěřenců a nynějších protivníků v rámci extraligy.

Jihočeši urvali vítězství v duelu tradičních rivalů. „Domácí prostředí je vždycky důležité, což neplatí jen pro volejbal. I v kladenské hale se každému soupeři hraje složitě. Domácí byli silní na servisu a maximálně odvážní. Prošli jsme si i slabšími chvilkami. Hlavně ve třetím setu jsme v některých momentech měli problémy,“ nepropadl Dvořák euforii z výsledku 3:2.

Nekola byl tentokrát spokojen

Jen tři zápasy zatím odehráli v extralize volejbalisté Dukly Liberec. Po rozpačitém vstupu do sezony se postupně dostali do herního rytmu a se sedmi body jsou na čtvrtém místě tabulky. „Proti Brnu jsem byl spokojen s výkonem i nasazením hráčů,“ konstatoval liberecký trenér Michal Nekola.

„Všechny tři sety jsme zvládli díky koncentrovanosti. V tom vidím základ každého úspěchu,“ mínil ještě Nekola. Zkušený kouč vedl v minulých letech současně s Duklou i českou reprezentaci, nyní se může věnovat „pouze“ práci v klubu.

Dukla Liberec prošla v létě hráčskou obměnou, když mj. přišli kromě slovenského reprezentanta Šimona Krajčoviče i jeho krajan Tomáš Kriško a také jeho jmenovec a bývalý český repezentant Michal Kriško.

Tomáš Kriško se vrátil do liberecké Dukly po dvou letech. Od roku 2018 působil sezonu v Argentině a naposledy byl v Německu. Michal Kriško už nastupoval v extralize za České Budějovice, Karlovarsko a Příbram. Nejzkušenějším libereckým hráčem ale zůstává někdejší dlouholetý  reprezentant Jan Štokr.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře