Budějovický trenér Horejš: Věřím, že nám noví hráči pomohou

Fotbalový stadion v Českých Budějovicích. Foto DenikCesko.czFotbalový stadion v Českých Budějovicích. Foto DenikCesko.cz

Fotbalisté Dynama České Budějovice přišli v létě o stopera Tomáše Sivoka a kanonýra Ivana Schranze. Do nadcházející sezony jdou s novými hráči, kteří chtějí být oživením týmu.

Reklama

Už bez jednoho z lídrů týmů Tomáše Sivoka a kanonýra Ivana Schranze zasáhnou fotbalisté Dynama České Budějovice do nadcházejícího ročníku první ligy. Naopak tým představí na ligových trávnících několik nových posil, od kterých si na jihu Čech slibují, že se stanou pevným článkem sestavy.

Vím, že se loučení Tomáše Sivoka s profesionální kariérou hodně probíralo ve sportovním prostředí i mezi odborníky a fanoušky. Bude nám chybět, ale fotbal musí běžet dál,“ uvedl trenér David Horejš pro média při online tiskové konferenci.

Nutno podotknout, že kromě Sivoka a Schranze (je v Jablonci) už nebudou v Dynamu působit například záložníci Filip Havelka a Jiří Kulhánek, kterým skončilo hostování z pražské Sparty. Zatímco Havelka by měl v letenském kádru zůstat, Kulhánka poslala Sparta pro změnu na hostování do Mladé Boleslavi. Michael Rabušic zamířil do Slovanu Liberec, kam přichází už potřetí v kariéře. Ivo Táborský se v rámci budějovického klubu přesunul z role hráče do pozice manažera A-mužstva.

Matějka zářil ve druhé lize

Dynamo ale představilo i nové posily. „Přivedli jsme hráče, o kterých jsme přesvědčeni, že nám pomohou,“ nechal se slyšet trenér. Sivokův post by mohl zaujmout Martin Králik. Dáled přišli obránce Lukáš Skovajsa, brankář Vojtěch Vorel, záložník Lukáš Jánošík a trojice z druholigového FK Ústí nad Labem – záložník Matěj Valenta, Fortune Bassey a Lukáš Matějka, který absolvoval letní přípravu s Viktorií Plzeň.

Mám za sebou dobrou sezonu ve druhé lize, vyzkoušel jsem si i starty v přípravných zápasech za Viktorii Plzeň, která se může opírat o nabitý kádr. Takže chci pomoci Budějovicím,“ svěřil se Matějka, jenž byl se šestnácti góly druhým nejlepším druholigovým střelcem. Z Plzně budou dále hostovat i Pavel Šulc a Ubong Ekpai.

Horejš má přehled o první lize z minulé sezony, kdy Jihočeši patřili k překvapením soutěže. Podle něj je výchozí situace zřetelná. Jsou tu tři týmy, které budou hrát nahoře - Slavia, Plzeň a Sparta. To jsou hlavní favorité. Ale jak to bude dál? Liga je hodně vyrovnaná a bude záležet na maličkostech. V minulé sezoně s námi všichni počítali na boj o záchranu a nakonec z toho bylo krásné sedmé místo po základní části," připomněl trenér účinkování Dynama mezi ligovou elitou.

Generální manažer klubu Martin Vozábal týmu věří. „Samozřejmě bychom si přáli, abychom obhájili loňskou pozici. I když víme, že to bude těžké. Ale je to sportovní výzva. Budeme se od prvního kola rvát. Věřím, že tým sílu má a dříve nebo později ji ukáže," zamyslel se klubový šéf.

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře