Budějovický kanonýr Ivan Schranz přestoupil do Jablonce

Míč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comMíč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Fotbalový útočník Ivan Schranz mění v rámci české ligy působiště. Slovenský kanonýr přestoupil z Dynama České Budějovice do FK Jablonec.

Reklama

Devět gólů a čtyři asistence v dresu nováčka. Taková je bilance fotbalového útočníka Ivana Schranze v barvách Dynama České Budějovice v sezoně, která pro jihočeský tým skončila sedmým místem po základní části a startem ve skupině o Evropu.

V ní ale Budějovičtí nestačili na zkušenější Mladou Boleslav. A přišla zásadní novinka – Schranz se rozhodl pro přestup do Jablonce.

Severočeský klub bude pro něj třetím působištěm v české první lize. V pražské Dukle působil od léta 2017 do prosince 2018 a nastřílel za tu dobu v nejvyšší soutěži osm branek. Dukla Praha ale loni z první ligy sestoupila. Možná i proto, že neměla ve svém středu podobně produktivního hráče.

Schranz má za sebou i angažmá na Kypru. Po příchodu do Českých Budějovic se ale rychle zadaptoval.

„I když v lize převládá taktika, přesvědčili jsme se, že se dá hrát s každým. V průběhu podzimu jsme chytili formu, ale neuvažovali jsme nad tím, jaký můžeme mít výkonnostní strop,“ tvrdil slovenský útočník už v zimě.

S Dynamem atakoval první šestku

V jednu chvíli se zdálo, že Budějovičtí budou dokonce atakovat skupinu o titul, jenže šesté místo po základní části jim přece jen uniklo, protože šestice Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Slovan Liberec, FK Jablonec a Baník Ostrava splnila svoje očekávání.

Přestože Schranz byl nejlepším budějovickým střelcem, svoji statistiku nepřeceňuje.

„Na podzim dal pět gólů jako já i Patrik Brandner, s nímž jsme se znali už z pražské Dukly. Vážím si toho, že jsem na jaře přidal další čtyři branky, i když by bylo lepší, kdyby se více dařilo celému týmu. Na jednotlivce se nedá spoléhat,“ uvažoval útočník.

Podle svých slov prožil Schranz především v první polovině končící sezony svoje dosud nejlepší období v české lize. Nyní se pokusí prosadit se i v Jablonci.

„Vím, že zdejší tým sice často mění hráčský kádr, jenže pokaždé bojuje o evropské poháry. I to je jeden z cílů, které mě lákají. Dávat góly je těžké, přesto bych chtěl svoje ligové konto ještě vylepšit,“ dodal Schranz směrem ke své jablonecké budoucnosti.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře