Budějovický kanonýr Ivan Schranz přestoupil do Jablonce

Míč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comMíč, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Fotbalový útočník Ivan Schranz mění v rámci české ligy působiště. Slovenský kanonýr přestoupil z Dynama České Budějovice do FK Jablonec.

Reklama

Devět gólů a čtyři asistence v dresu nováčka. Taková je bilance fotbalového útočníka Ivana Schranze v barvách Dynama České Budějovice v sezoně, která pro jihočeský tým skončila sedmým místem po základní části a startem ve skupině o Evropu.

V ní ale Budějovičtí nestačili na zkušenější Mladou Boleslav. A přišla zásadní novinka – Schranz se rozhodl pro přestup do Jablonce.

Severočeský klub bude pro něj třetím působištěm v české první lize. V pražské Dukle působil od léta 2017 do prosince 2018 a nastřílel za tu dobu v nejvyšší soutěži osm branek. Dukla Praha ale loni z první ligy sestoupila. Možná i proto, že neměla ve svém středu podobně produktivního hráče.

Schranz má za sebou i angažmá na Kypru. Po příchodu do Českých Budějovic se ale rychle zadaptoval.

„I když v lize převládá taktika, přesvědčili jsme se, že se dá hrát s každým. V průběhu podzimu jsme chytili formu, ale neuvažovali jsme nad tím, jaký můžeme mít výkonnostní strop,“ tvrdil slovenský útočník už v zimě.

S Dynamem atakoval první šestku

V jednu chvíli se zdálo, že Budějovičtí budou dokonce atakovat skupinu o titul, jenže šesté místo po základní části jim přece jen uniklo, protože šestice Slavia Praha, Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Slovan Liberec, FK Jablonec a Baník Ostrava splnila svoje očekávání.

Přestože Schranz byl nejlepším budějovickým střelcem, svoji statistiku nepřeceňuje.

„Na podzim dal pět gólů jako já i Patrik Brandner, s nímž jsme se znali už z pražské Dukly. Vážím si toho, že jsem na jaře přidal další čtyři branky, i když by bylo lepší, kdyby se více dařilo celému týmu. Na jednotlivce se nedá spoléhat,“ uvažoval útočník.

Podle svých slov prožil Schranz především v první polovině končící sezony svoje dosud nejlepší období v české lize. Nyní se pokusí prosadit se i v Jablonci.

„Vím, že zdejší tým sice často mění hráčský kádr, jenže pokaždé bojuje o evropské poháry. I to je jeden z cílů, které mě lákají. Dávat góly je těžké, přesto bych chtěl svoje ligové konto ještě vylepšit,“ dodal Schranz směrem ke své jablonecké budoucnosti.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře