Brankář Štěpán Lukeš: Zatím hrajeme dobře

Brankář Štěpán Lukeš. Foto: DeníkČesko.czBrankář Štěpán Lukeš. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové prokazují v přípravě na sezonu výbornou formu. Spokojen s výkony týmu je i brankář Štěpán Lukeš, který si zachytal i v derby s Pardubicemi.

Reklama

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové zatím dominují pohárové soutěži, v níž startuje čtrnáct extraligových a dva prvoligové celky. Na tom, že východočeský klub ještě neprohrál a připsal si čtyři vítězství, z toho tři po základní době a jedno po prodloužení, má zásluhu i brankář Štěpán Lukeš. Zachytal si i při derby s Pardubicemi.

Jak se vám dívá na průběžnou tabulku skupiny?

Je to hezký pohled. Čtyřikrát jsme uspěli, což je výborné. Zatím hrajeme dobře.

Během turnaje se v brance střídáte s Markem Mazancem.

Bereme to tak, že jsme vytvořili brankářskou dvojici. Pracujeme pro tým a cením si toho, že jsme se loni dostali s Hradcem Králové až do finále Ligy mistrů.

V Hradci Králové působí početná skupina, spojená s dřívějším angažmá v tehdy ještě extraligovém Chomutově. Jak se k tomu stavíte?

Trenér Vladimír Růžička, který nás vedl i v chomutovském týmu, je pořád stejný. To je jasné. Z hráčů, co prošli Chomutovem, jsou tady kromě mě i Vladimír Růžička mladší, Jakub Sklenář, Bohumil Jank, Kevin Klíma. Prostě se to tak sešlo pro nás pozitivním způsobem. Vyhovíme si.

Vadí vám hodně vedro, které panuje v těchto dnech?

Musíme se smířit s tím, že je teplo, ale všichni brankáři i hráči v poli mají stejné podmínky. Spíš se soustřeďujeme jen na zápasy a přípravu na extraligu. V ní není a nebude slabého soupeře.

Když zmiňujete extraligu, váš bratr a zkušený útočník František Lukeš je dál v Litvínově. Co na to říkáte?

Vím, že tam prodloužil smlouvu. Ale ve skupině pohárového turnaje se nepotkáváme, Litvínov hraje s jinými soupeři.

Nelze se nezeptat, jak vnímáte situaci Chomutova?

Asi si o to koledovali. Prostě to dopadlo tak, že se nepřihlásili ani do první ligy a jen do krajského přeboru. Je to smutné a velká škoda hlavně kvůli skvělému zázemí pro hokej. Já jsem byl v chomutovskoím klubu od svých čtrnácti let a tudíž skoro doma.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce
Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu
Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice

Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou
Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize
Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář


Komentáře