Brankář Štěpán Lukeš: Zatím hrajeme dobře

Brankář Štěpán Lukeš. Foto: DeníkČesko.czBrankář Štěpán Lukeš. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové prokazují v přípravě na sezonu výbornou formu. Spokojen s výkony týmu je i brankář Štěpán Lukeš, který si zachytal i v derby s Pardubicemi.

Reklama

Hokejisté Mountfieldu Hradec Králové zatím dominují pohárové soutěži, v níž startuje čtrnáct extraligových a dva prvoligové celky. Na tom, že východočeský klub ještě neprohrál a připsal si čtyři vítězství, z toho tři po základní době a jedno po prodloužení, má zásluhu i brankář Štěpán Lukeš. Zachytal si i při derby s Pardubicemi.

Jak se vám dívá na průběžnou tabulku skupiny?

Je to hezký pohled. Čtyřikrát jsme uspěli, což je výborné. Zatím hrajeme dobře.

Během turnaje se v brance střídáte s Markem Mazancem.

Bereme to tak, že jsme vytvořili brankářskou dvojici. Pracujeme pro tým a cením si toho, že jsme se loni dostali s Hradcem Králové až do finále Ligy mistrů.

V Hradci Králové působí početná skupina, spojená s dřívějším angažmá v tehdy ještě extraligovém Chomutově. Jak se k tomu stavíte?

Trenér Vladimír Růžička, který nás vedl i v chomutovském týmu, je pořád stejný. To je jasné. Z hráčů, co prošli Chomutovem, jsou tady kromě mě i Vladimír Růžička mladší, Jakub Sklenář, Bohumil Jank, Kevin Klíma. Prostě se to tak sešlo pro nás pozitivním způsobem. Vyhovíme si.

Vadí vám hodně vedro, které panuje v těchto dnech?

Musíme se smířit s tím, že je teplo, ale všichni brankáři i hráči v poli mají stejné podmínky. Spíš se soustřeďujeme jen na zápasy a přípravu na extraligu. V ní není a nebude slabého soupeře.

Když zmiňujete extraligu, váš bratr a zkušený útočník František Lukeš je dál v Litvínově. Co na to říkáte?

Vím, že tam prodloužil smlouvu. Ale ve skupině pohárového turnaje se nepotkáváme, Litvínov hraje s jinými soupeři.

Nelze se nezeptat, jak vnímáte situaci Chomutova?

Asi si o to koledovali. Prostě to dopadlo tak, že se nepřihlásili ani do první ligy a jen do krajského přeboru. Je to smutné a velká škoda hlavně kvůli skvělému zázemí pro hokej. Já jsem byl v chomutovskoím klubu od svých čtrnácti let a tudíž skoro doma.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře