Brankář ligového mistra Ondřej Kolář prožil sezonu snů

Nejlepším hráčem první fotbalové ligy byl v anketě LFA vyhlášen brankář pražské Slavie Ondřej Kolář.

Reklama

Má za sebou sezonu snů. Fotbalový brankář Ondřej Kolář se stal v anketě LFA nejlepším hráčem právě končícího ročníku první fotbalové ligy. A to díky vynikajícím výkonům v brance Slavie Praha.

Udivoval v Lize mistrů a vytvořil rekord v počtu vychytaných čistých kont. Tedy konkrétně udržel nulu ve 23 zápasech, což je vzhledem k dlouhodobému charakteru soutěže nevídaná bilance.

Ondřej Kolář na sebe upozornil už jako mladík v brance Slovanu Liberec. Zazářil hned při svém debutu v posledním kole ročníku 2013/2014 v duelu proti Sigmě Olomouc pod vedením trenéra Davida Vavrušky.

Tehdy se před mladým brankářem otevírala skvělá kariéra. Pro zajímavost, při jeho premiéře byli jeho spoluhráči mj. Vladimír Coufal (nyní parťák ve Slavii), Radoslav Kováč (současný trenér Opavy), Jiří Fleišman (Baník Ostrava), David Pavelka (Kasimpasa v Turecku).

Jenže Koláře přibrzdilo zranění.

Dlouho laboroval se zdravotními problémy a postupně se rozehrával na hostování ve Varnsdorfu ve druhé lize. Na čas tak zmizel z prvoligové scény, ale zase se na ni vrátil. V Liberci přitom panovala mezi brankáři velká konkurence, Kolář měl na koho navazovat.

Vždyť v týmu pod Ještědem postupně působili například David Bičík, Přemysl Kovář, Tomáš Koubek, Martin Dúbravka. Posledně dva jmenovaní zamířili do pražské Sparty a z ní záhy do zahraničí,.

Kolář pochází ze sportovní rodiny, protože jeho otec je bývalým volejbalovým reprezentantem. Jako hráč byl oporou Dukly Liberec, i na klubové úrovni poznal volejbal v zahraničí.

„Mě to ale táhlo do fotbalové branky v Liberci. Zpočátku jsem tomu přesto nedával všechno. Dokonce o sobě prohlašuji, že jsem byl flink. Hodně mě pak ovlivnili liberečtí fotbaloví trenéři. Zavolali i rodičům, protože si už se mnou taky nevěděli rady. Rodiče se mnou hovořili, a to bylo asi to poslední a jediné, co mi mohlo pomoci,“ svěřil Kolář podle ČTK zástupcům médií při vyhlašování ankety LFA.

Za vzestup vděčí trenérům

Velký podíl na tom, kam to Kolář zatím dotáhl, má právě současný trenér Slavie Jindřich Trpišovský se svým realizačním týmem.

„Za všechno vděčím trenérům. Už při společném angažmá ve Slovanu Liberec jsem si uvědomil, jak se má ve fotbale pracovat. Začal jsem je poslouchat a trenéři věděli, co na mě platí, aby to začalo fotbalově šlapat,“ líčil Kolář.

Po příchodu z Liberce do pražské Slavie nabrala Kolářova kariéra raketový vzestup. Znamenitým způsobem zapadl do mužstva, do něhož spolu s ním a potom i následně přicházeli další hráči z Liberce, které si vybral trenér Trpišovský a sportovní manažer Nezmar.

„Rozhodně bych nikdy nepředpokládal, že to půjde takhle rychle. Po zkušenostech s Evropskou ligou v Liberci hned přišla Liga mistrů ve Slavii. A s ní i další trofeje, tedy triumfy v české lize i v Českém poháru,“ přemítal nejlepší hráč minulé ligové sezony.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře