Brankář ligového mistra Ondřej Kolář prožil sezonu snů

Nejlepším hráčem první fotbalové ligy byl v anketě LFA vyhlášen brankář pražské Slavie Ondřej Kolář.

Reklama

Má za sebou sezonu snů. Fotbalový brankář Ondřej Kolář se stal v anketě LFA nejlepším hráčem právě končícího ročníku první fotbalové ligy. A to díky vynikajícím výkonům v brance Slavie Praha.

Udivoval v Lize mistrů a vytvořil rekord v počtu vychytaných čistých kont. Tedy konkrétně udržel nulu ve 23 zápasech, což je vzhledem k dlouhodobému charakteru soutěže nevídaná bilance.

Ondřej Kolář na sebe upozornil už jako mladík v brance Slovanu Liberec. Zazářil hned při svém debutu v posledním kole ročníku 2013/2014 v duelu proti Sigmě Olomouc pod vedením trenéra Davida Vavrušky.

Tehdy se před mladým brankářem otevírala skvělá kariéra. Pro zajímavost, při jeho premiéře byli jeho spoluhráči mj. Vladimír Coufal (nyní parťák ve Slavii), Radoslav Kováč (současný trenér Opavy), Jiří Fleišman (Baník Ostrava), David Pavelka (Kasimpasa v Turecku).

Jenže Koláře přibrzdilo zranění.

Dlouho laboroval se zdravotními problémy a postupně se rozehrával na hostování ve Varnsdorfu ve druhé lize. Na čas tak zmizel z prvoligové scény, ale zase se na ni vrátil. V Liberci přitom panovala mezi brankáři velká konkurence, Kolář měl na koho navazovat.

Vždyť v týmu pod Ještědem postupně působili například David Bičík, Přemysl Kovář, Tomáš Koubek, Martin Dúbravka. Posledně dva jmenovaní zamířili do pražské Sparty a z ní záhy do zahraničí,.

Kolář pochází ze sportovní rodiny, protože jeho otec je bývalým volejbalovým reprezentantem. Jako hráč byl oporou Dukly Liberec, i na klubové úrovni poznal volejbal v zahraničí.

„Mě to ale táhlo do fotbalové branky v Liberci. Zpočátku jsem tomu přesto nedával všechno. Dokonce o sobě prohlašuji, že jsem byl flink. Hodně mě pak ovlivnili liberečtí fotbaloví trenéři. Zavolali i rodičům, protože si už se mnou taky nevěděli rady. Rodiče se mnou hovořili, a to bylo asi to poslední a jediné, co mi mohlo pomoci,“ svěřil Kolář podle ČTK zástupcům médií při vyhlašování ankety LFA.

Za vzestup vděčí trenérům

Velký podíl na tom, kam to Kolář zatím dotáhl, má právě současný trenér Slavie Jindřich Trpišovský se svým realizačním týmem.

„Za všechno vděčím trenérům. Už při společném angažmá ve Slovanu Liberec jsem si uvědomil, jak se má ve fotbale pracovat. Začal jsem je poslouchat a trenéři věděli, co na mě platí, aby to začalo fotbalově šlapat,“ líčil Kolář.

Po příchodu z Liberce do pražské Slavie nabrala Kolářova kariéra raketový vzestup. Znamenitým způsobem zapadl do mužstva, do něhož spolu s ním a potom i následně přicházeli další hráči z Liberce, které si vybral trenér Trpišovský a sportovní manažer Nezmar.

„Rozhodně bych nikdy nepředpokládal, že to půjde takhle rychle. Po zkušenostech s Evropskou ligou v Liberci hned přišla Liga mistrů ve Slavii. A s ní i další trofeje, tedy triumfy v české lize i v Českém poháru,“ přemítal nejlepší hráč minulé ligové sezony.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře