Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Třebaže slovenský hokejový obránce Peter Trška (ročník narození 1992) působí v české extralize první sezónu, zařadil se mezi stabilní členy sestavy BK Mladá Boleslav. Nastupuje pravidelně, patří k nejvytíženějším hráčům mužstva a podílí se i na střelecké produktivitě nejen góly, ale i asistencemi. A bojuje s týmem o předkolo play-off.

Reklama

Jak jste se dostal do Mladé Boleslavi?

Hrál jsem za Skalici a do Mladé Boleslavi jsem přišel loni v létě ze Slovanu Bratislava na hostování.

Na soupisce boleslavské obrany kromě vás figurují i další borci ze Slovenska Milan Hruška, Boris Žabka, také tři Slovinci Robar, Vidmar a Štebih. Jak se doplňujete s domácími hráči?

To je úplně jedno, odkud jsme. Tvoříme společné mužstvo. Myslím, že je tady výkonnostně slušný tým, který chce obstát v extralize.

V brance se už vystřídali čtyři gólmani.

Těžko se k tomu mohu vyjadřovat. To je spíš otázka pro vedení a manažera.

V zápase v Litvínově jste jako jediný z boleslavských hráčů překonal soupeřova brankáře Pavla Francouze. Jak si toho vážíte?

Vím, že Francouz zvládá zápasy i s čistým kontem a povedlo se mi dát mu gól, což je dílčí úspěch. Bohužel jsme vstřelili jen jednu branku. Chtěli jsme si odvézt nějaký bod, takže nás mrzela porážka. A že jsem se střelecky prosadil, nebylo tolik důležité. Převládalo zklamání.

Jak vidíte ambice týmu před rozhodující částí extraligy?

Bojujeme o předkolo play-off, které zaručuje i desáté místo. Každý bod je zlatý. Hodláme jich do konce základní části nasbírat co nejvíce. Myslím, že už v této době jsme na tom mohli být v tabulce i ještě lépe, protože nám několik zápasů zbytečně uteklo. Ocitli jsme se v menším útlumu, ale postupně jsme se zvedli a jsme stále v reálné hře o desítku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Středočeský kraj

Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák
Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J. Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J.
Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje Lukáš Pabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje Lukáš Pabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi


Komentáře