Body jsme vydřeli, takže šance do play-off stále je, říká zlínský Ondřej Veselý

Ondřej Veselý. Foto: archiv DeníkČesko.czOndřej Veselý. Foto: archiv DeníkČesko.cz

Zlín, Karovy Vary - Cenné dva body vydřeli Zlínští v Karlových Varech, byť v průběhu zápasu dvakrát prohrávali. Stěžejním hráčem byl i útočník Ondřej Veselý (ročník narození 1977), jenž se značnou měrou podílel na obratu ve skóre na 4:3 pro Zlín po samostatných nájezdech.

Souhlasíte s názorem, že klíčovou pasáží pro vývoj utkání Energie Karlovy Vary - PSG Zlín byla zlínská pětiminutová přesilovka na začátku třetí třetiny?

Když hráč Energie dostal na konci druhé třetiny zmíněný trest na pět minut a do konce zápasu, věděli jsme, že půjdeme do další části s velkou výhodou. Dali jsme sice jen jeden gól, ale byl to signál k aktivitě. Už předtím se ovšem naše hra zlepšila a od druhé třetiny jsme vystupňovali tempo - až to bylo úplně dobré.

Právě po zákroku na vás se naskytla Zlínu dotyčná dlouhá přesilovka.

Odnesl jsem tu situaci zraněním, ale pokračoval jsem dál ve hře. Měl jsem nějaké šrámy, nicméně dva vybojované body nakonec stály za to.

Jak jste viděl svůj vyrovnávací gól na 3:3 devatenáct sekund před koncem normální hrací doby?

Snažil jsem se clonit brankáři a letící puk jsem trošku tečoval hokejkou. Přesně nevím, jak se to seběhlo, ale byl to pro nás šťastný gól.

Možná překvapilo, že ve zlínské brance chyběl Kašík a přednost dostal Štůrala.

Libor Kašík toho měl v poslední době moc. Zřejmě odpočíval, a proto zůstal na střídačce. Ale Štůrala ho parádně zastoupil.

Co pro vás další výhra v extralize znamená?

Kdybychom prohráli, náš náskok před jedenáctým místem v tabulce by se vzhledem k ostatním výsledkům snížil. Věděli jsme, že při jakémkoliv zaváhání můžeme spadnout v tabulce o dvě až tři místa. Snažíme se nasbírat vítězství a doufám, že ve zbývajících třech zápasech jich získáme co nejvíce. Ještě nemáme jisté ani předkolo play-off, extraliga je ve středu tabulky nesmírně vyrovnaná