Bez týmové soudržnosti se nezvedneme, říká Tomáš Čachotský o jihlavské Dukle

Jihlava - Ne zrovna optimální období prožívají hokejisté HC Dukla Jihlava v první lize. Po dvaatřiceti odehraných zápasech jsou až na osmém místě tabulky. Před devátou příčkou mají sice solidní náskok, ale na sedmý Havířov ztrácejí pět bodů. Proto rozpaky a rozčarovaní netají ani kapitán jihlavského celku a jeho nejproduktivnější hráč Tomáš Čachotský. Ke dvanácti vstřeleným gólům přidal osmnáct asistencí.

Reklama

kanadském bodování prvoligové hokejové soutěže patříte do elitní desítky jednotlivců. Co se týče vlastních výkonů, nemusíte být tedy zklamaný.

Nevím, jestli mám být spokojený se svou bilancí, když nám to jako týmu nepomůže. A moji hru ať posoudí někdo jiný.

Co je důvodem současného jihlavského útlumu?

Kdybychom to věděli, tak to změníme a budeme vyhrávat. Ubíjíme se sami psychicky. Neděláme jednoduché věci. Snažíme se vymyslet super akce, tím dostaneme po inkasovaných gólech soupeře do vedení a pak se nám ztráta těžko stahuje. Musíme začít od nejmenších detailů.

Ale v jedné fázi sezóny jste na tom byli dobře.

První hokejová liga je hodně vyrovnaná, třikrát prohrajete a jste v tabulce níž, než předtím. Těžko se mi o tom mluví.

V kádru Dukly Jihlava je kromě několika zkušených hráčů i spousta mladých hokejistů.

Nedělíme sestavu na staré a mladé. Jsme jedna parta a jeden tým. Pokud to tak nebude vypadat na ledě, nemáme šanci vyhrát. Musí tam být soudržnost, jinak se z toho nezvedneme.

Jak vidíte výpomoc některých hráčů z extraligy na hostování nebo na střídavé starty do Jihlavy?

Nejsem trenér, abych to hodnotil. Kouč určuje sestavu a taktiku, kterou musíme dodržovat. Snažím se hrát s tím, kdo přijede a bude se mnou zařazený do útočné formace. Nemá cenu se na něco vymlouvat, to neexistuje.

Jak posuzujete vyhlídky na účast v prvoligovém play-off?

Naděje tady pořád je. A jestli chce někdo zbytek sezóny zabalit a uvažuje v tom smyslu, že to nějak dohrajeme, tak s tím absolutně nesouhlasím. Takový hráč nemá v mužstvo co dělat.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vysočina

Třebíč prožívá skvělou sezónu v první lize. Nejbližším cílem je semifinále, říká Kamil Pokorný Třebíč prožívá skvělou sezónu v první lize. Nejbližším cílem je semifinále, říká Kamil Pokorný
Nabídky k návratu do Zlína jsem odmítl, říká zkušený hokejový útočník Marek Melenovský Nabídky k návratu do Zlína jsem odmítl, říká zkušený hokejový útočník Marek Melenovský

Komentáře