Basketbalová liga: Nymburk je znovu favoritem

Nastala další basketbalová sezona. Foto Archiv DeníkČesko.czNastala další basketbalová sezona. Foto Archiv DeníkČesko.cz

V nejvyšší basketbalové soutěži mužů bude největším favoritem zase celek Nymburka, který sice ztratil čtyři kvalitní hráče, ale doplnil kádr o stejný počet cizinců. Změny nastaly i v dalších týmech.

Reklama

Basketbalisté Nymburka jsou znovu jasným favoritem rozbíhajícího se ročníku nejvyšší ligové soutěže. Třebaže dlouhodobě nejlepší český klub opustili tři čeští reprezentanti a účastníci loňského mistrovství světa, zapracovává tým do sestavy čtyři nové cizínce. Hráčský pohyb nastal i v dalších celcích, které hodlají bojovat o přední umístění.

Hodně se v létě hovořilo o odchodech nymburských opor Jaromíra Bohačíka do francouzského Štraburku, Martina Peterky do německého Braunschweigu i kapitána Pavla Pumprly do pražské Slavie, která není účastníkem elitní ligy. Odešel i Zach Hankis do Maccabi Rišon.

Naopak Nymburk ohlásil příchod Američanů Carltona Bragga z Lobosu, Jerricka Hardinga z Weber State, Omara Prewitta z Bandirmy i Slovince Luky Rupnika z Antverp.

Cizinci zasáhli do hráčských změn i v jiných týmech. Například Pardubice, které těsně před startem ligové sezony vyhrály finále mezinárodního Alpen Adria Cupu, přivedly Thomase Dunanse z Monthey. Lamb Autrey přestoupil z Děčína do Ústí nad Labem, které získalo i Derka Juniora Hanese z kosovského klubu Trepca.

O rozruch se postaralo basketbalové Brno. Klub, který v minulých letech nepatřil do horní poloviny tabulky, angažoval reprezentanty Šimona Puršla ze Svitav a Viktora Půlpána z Pardubic. Obstát v silné konkurenci mezi nejlepšími chtějí pochopitelně i Pardubice, Opava, BK Olomoucko a Svitavy, přičemž nelze opomíjet ani další celky jako USK Praha, severočeský tandem Děčín a Ústí nad Labem, NH Ostrava, Hradec Králové, Kolín.

Tabulka se rozdělí

Jak uvádí ČTK, soutěž se hraje stejným systémem jako v minulém ročníku. Po základní části se tabulka rozdělí na dvě skupiny - v první si osm celků zahraje o šest míst v play off, ve druhé se kluby z 9. až 12. místa utkají o dvě místa v předkole play off, v němž narazí na dva nejhorší týmy z první skupiny. Čtvrtfinále a semifinále se poté hraje na čtyři vítězné zápasy, finále na tři a duel o třetí místo na dvě.

Asociace ligových klubů NBL doufá, že šíření nemoci covid-19 nezabraní odehrání celého ročníku, ale má tři varianty po vyhodnocení vítěze, aby soutěže nebyla jako v minulém ročníku bez šampiona. „My jsme se kolektivně domluvili, že se promptně vždycky sejdeme a zareagujeme na nově vzniklou situaci. Nenastavili jsme přesná pravidla, co se stane," uvedl předseda ALK Tomáš Kotrč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře