Basketbalová liga: Nymburk je znovu favoritem

Nastala další basketbalová sezona. Foto Archiv DeníkČesko.czNastala další basketbalová sezona. Foto Archiv DeníkČesko.cz

V nejvyšší basketbalové soutěži mužů bude největším favoritem zase celek Nymburka, který sice ztratil čtyři kvalitní hráče, ale doplnil kádr o stejný počet cizinců. Změny nastaly i v dalších týmech.

Reklama

Basketbalisté Nymburka jsou znovu jasným favoritem rozbíhajícího se ročníku nejvyšší ligové soutěže. Třebaže dlouhodobě nejlepší český klub opustili tři čeští reprezentanti a účastníci loňského mistrovství světa, zapracovává tým do sestavy čtyři nové cizínce. Hráčský pohyb nastal i v dalších celcích, které hodlají bojovat o přední umístění.

Hodně se v létě hovořilo o odchodech nymburských opor Jaromíra Bohačíka do francouzského Štraburku, Martina Peterky do německého Braunschweigu i kapitána Pavla Pumprly do pražské Slavie, která není účastníkem elitní ligy. Odešel i Zach Hankis do Maccabi Rišon.

Naopak Nymburk ohlásil příchod Američanů Carltona Bragga z Lobosu, Jerricka Hardinga z Weber State, Omara Prewitta z Bandirmy i Slovince Luky Rupnika z Antverp.

Cizinci zasáhli do hráčských změn i v jiných týmech. Například Pardubice, které těsně před startem ligové sezony vyhrály finále mezinárodního Alpen Adria Cupu, přivedly Thomase Dunanse z Monthey. Lamb Autrey přestoupil z Děčína do Ústí nad Labem, které získalo i Derka Juniora Hanese z kosovského klubu Trepca.

O rozruch se postaralo basketbalové Brno. Klub, který v minulých letech nepatřil do horní poloviny tabulky, angažoval reprezentanty Šimona Puršla ze Svitav a Viktora Půlpána z Pardubic. Obstát v silné konkurenci mezi nejlepšími chtějí pochopitelně i Pardubice, Opava, BK Olomoucko a Svitavy, přičemž nelze opomíjet ani další celky jako USK Praha, severočeský tandem Děčín a Ústí nad Labem, NH Ostrava, Hradec Králové, Kolín.

Tabulka se rozdělí

Jak uvádí ČTK, soutěž se hraje stejným systémem jako v minulém ročníku. Po základní části se tabulka rozdělí na dvě skupiny - v první si osm celků zahraje o šest míst v play off, ve druhé se kluby z 9. až 12. místa utkají o dvě místa v předkole play off, v němž narazí na dva nejhorší týmy z první skupiny. Čtvrtfinále a semifinále se poté hraje na čtyři vítězné zápasy, finále na tři a duel o třetí místo na dvě.

Asociace ligových klubů NBL doufá, že šíření nemoci covid-19 nezabraní odehrání celého ročníku, ale má tři varianty po vyhodnocení vítěze, aby soutěže nebyla jako v minulém ročníku bez šampiona. „My jsme se kolektivně domluvili, že se promptně vždycky sejdeme a zareagujeme na nově vzniklou situaci. Nenastavili jsme přesná pravidla, co se stane," uvedl předseda ALK Tomáš Kotrč.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře