Basketbalistou roku je Satoranský, který zazářil na mistrovství světa

Český basketbal má staronového krále. Je jím Tomáš Satoranský, opora reprezentace z loňského mistrovství světa. Potvrdily to i výsledky ankety, vyhlášené v Mariánských Lázních.

Reklama

Skvělý úspěch českých reprezentantů na loňském mistrovství světa v Číně se promítl i do výsledků ankety Basketbalista roku. Podle očekávání získal nejvyšší ocenění Tomáš Satoranský. Vyhrál potřetí za sebou a celkově pošesté v kariéře.

Také další přední umístění patřila oporám reprezentačního týmu. Druhý byl Jaromír Bohačík, který přestupuje z Nymburka do francouzského Štrasburku, a třetí je jeho dosavadní nymburský spoluhráč Vojtěch Hruban.

Satoranský, jehož na první místo zařadili všichni hlasující z řad trenérů, hráčů, vedení federace ČBF a novinářů, si této pocty moc cenil. I proto, že vyrovnal v počtu triumfů rekordmana Jiřího Welsche.

Setkání v Mariánských Lázních

Vyhlášení ankety se uskutečnilo v Mariánských Lázních, kde česká reprezentace absolvovala první přípravné soustředění před nadcházející sezonou. „Vážím si toho, že jsme se znovu setkali. I když od světového šampionátu uplynul už téměr rok, stále má tento úspěch odezvu. Basketbal takový impuls potřebuje. Zvlášť v těchto těžkých chvílích, které mají dopad i na vrcholový sport,“ konstatoval Satoranský v těchto intencích při slavnostním vyhlášení. Nezapomněl ale zdůraznit, že mu jde především o kolektivní práci celého reprezentačního týmu. „Beru to jako úspěch družstva, v němž jsem se snažil odvádět maximum,“ glosoval Satoranský slova chvály na svou adresu.

Za zmínku stojí i fakt, že po obnovení ankety po pětileté pauze v roce 2012 se v mužské kategorii dostali na trůn jen Veselý (2012, 2016 a 2017) a Satoranský, který kraloval také v letech 2013 až 2015. Čtyřicetiletý Welsch byl na trůnu v roce 2000 a v letech 2002 až 2006.

Satoranský asi vytváří renomé nejen v Evropě, ale i v zámoří. V NBA po přestupu z Washingtonu do Chicaga, s nímž podepsal loni v červenci tříletý kontrakt na 30 milionů dolarů, měl v nedohrané sezoně v 65 zápasech průměr 9,9 bodu, 5,4 asistence a 3,9 doskoku na zápas. Ve všech těchto statistikách si vytvořil ve své čtvrté sezoně v nejlepší lize světa maximum.

Mezi ženami vyhrála Kateřina Elhotová

Basketbalistkou roku se stala třicetiletá Kateřina Elhotová. „Jsem ráda, že se vyhlášení této ankety vůbec zorganizovalo. Během posledních měsíců to nebylo vůbec snadné,“ podotkla Elhotová.

 

Opora USK Praha byla druhou nejlepší střelkyní českého týmu s průměrem 13,3 bodu na zápas za Romanou Hejdovou (15,3) loni v červnu na mistrovství Evropy v Rize. V Evropské lize, kde pražský tým postoupil před přerušením sezony do čtvrtfinále, byla s 10,5 bodu na zápas nejlepší českou zástupkyní.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček
Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká
Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii

VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci
Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992 Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992
Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace


Komentáře