Basketbalistky Hradce Králové znovu usilují o ligovou medaili

Hradec Králové - Basketbalistky Sokola Hradec Králové potvrzují svoji stabilní výkonnost i v probíhajícím ročníku ŽBL, v němž se pokoušejí navázat na loňské třetí místo v konečném pořadí. Zatím se jim to daří dokonale, protože v průběžné tabulce jim náleží dokonce už skvělá druhá příčka v Ženské basketbalové lize. Spřádají proto znovu plány na medailové umístění.

Reklama

Královéhradecký klub vede už řadu let z pozice prezidenta klubu Miroslav Volejník, který je zároveň asistentem trenérky Romany Ptáčkové u ligového A-družstva. Volejník se v basketbale uplatnil už jako trenér mužů Chomutova, s nimiž postoupil do nejvyšší soutěže.

„Byl jsem tam na vojně a posléze jsem dostal nabídku na trénování i manažerskou práci. A vzpomínám si, že když jsme byli nováčkem ligy, jejím nejlepším střelcem se stal chomutovský Milan Doksanský. Na basketbal chodilo v Chomutově tisíc diváků, vládlo nadšení, klub sponzorovaly tehdejší Válcovny trub. To bylo v letech 1995-1997,“ tvrdí. Volejník pak odešel do Pardubic, kde byl rovněž trenérem a manažerem. „Následně jsem strávil tři roky v USA a od návratu působím znovu v českém basketbale,“ upřesňuje.

A jak vypadá v Hradci Králové letošní sezóna? „Před ní odešly ústřední rozehrávačka Mišurová a zranila se Stará. Měli jsme velké problémy, jak je nahradíme. Přišla Běloruska Liktarovičová a tým šlape. Chceme přezimovat na druhém místě,“ líčí Volejník a vyzdvihuje přínos bývalé reprezentantky Michaly Hartigové.

„Je odchovankyní Hradce, působila v Trutnově, USK Praha, Brně a před pěti lety se vrátila do našeho klubu. Jen připomenu, že startovala dvakrát na olympijských hrách, je mistryní Evropy z roku 2005, byla členkou vítězného týmu Brna v Eurolize,“ přidává klubový prezident výčet úspěchů hradecké kapitánky.

Volejník si váží aktuálního postavení Hradce hned za vedoucím týmem USK ZVVZ Praha, který je podle něj na jiné úrovni, než ostatní česká ligová družstva. „Hlavně rozpočtem, to je úplně odlišné měřítko. USK je v tuzemských poměrech obrovská síla, přední celek Evropy. I díky hráčkám z USA, Španělska, Chorvatska. Předpokládám, že neprohrají ani jeden zápas v lize či Českém poháru,“ říká hradecký šéf.

A s kým by tedy měly Východočešky bojovat o medailové stupně za USK Praha? „IMOS Brno hraje také Euroligu, ale je ekonomicky slabší a bude mít těžkou úlohu při obhajobě stříbra. Pak je tady Valosun Brno, s nímž jsme loni svedli sérii o bronz. A nezapomínám ani na Nymburk, kam přešel pražský tým vystupující dosud pod názvem DSK Karlín. Je to velice kvalitní družstvo,“ rozebírá Volejník.

A vysvětluje, jak se cítí ve dvojroli prezidenta a asistenta trenérky. „Byl jsem dlouhá léta trenérem i manažerem v jedné osobě. Romana Ptáčková mi dělala asistentku, pak jsme si to vyměnili. Když to řeknu odlehčeným způsobem, tak v kanceláři jsem jejím nadřízeným a na lavičce podřízeným.  Trenérka mu družstvo pod palcem. Praktikujeme to tak už čtvrtou sezónu,“ vykresluje klubový šéf.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Královéhradecký kraj

Hokejový obránce Karel Pilař posílí do konce ledna Hradec Králové Hokejový obránce Karel Pilař posílí do konce ledna Hradec Králové

Komentáře