Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav

Svitavy - Deset ligových medailí z nejvyšších soutěží v Česku a na Slovensku už posbíral zkušený basketbalista Stanislav Votroubek (ročník narození 1981). Prošel několika elitními kluby a v této sezóně je ústřední postavou celku Svitav v Kooperativa Národní basketbalové lize. Nejen svou výškou 212 centimetrů, ale i výkony je nepřehlédnutelný na palubovce.

Reklama

Jak dlouho se už pohybujete ve vrcholovém basketbale?

V roce 1999 jsem začal trénovat s áčkem Ústí nad Labem a jezdil jsem s nimi i na zápasy. Pak jsem byl dva roky v Itálii a od roku 2002 v Nymburce. Po třetím a druhém místě jsem potom patřil do týmu, který vyhrával tituly. Byl jsem u čtyř v řadě. Ve slovenské Nitře jsem získal jedno zlato a dvě stříbra v tamní první lize. A ještě mám jednu medaili z Prostějova.

V posledních třech letech jste působil v USK Praha. Jaké to bylo angažmá?

Nikdy předtím jsem nebyl v týmu, který by měl deset mladých hráčů. V některých chvílích to bylo složité. Ale člověk si zvykne. Chtěl jsem klukům pomoci a mám pocit, že ty tři roky nebyly špatné. Snad jsme to zvládli dobře.

Jak jste se ocitl ve Svitavách?

Na USK mi skončila smlouva. Přes léto jsem řešil, co dál. Ozvaly se Svitavy, a tak jsme se dohodli. Podepsal jsem smlouvu a hraji první ligu v jiném klubu, než dříve.

Rozdíl mezi oběma městy?

Odchod z Prahy beru realisticky. V mém věku si chci hlavně zahrát basketbal - ať je to v centru, jako je Praha, nebo jinde. Kdybych si měl vybírat, asi bych nemusel hrát nikde. Bydlím v Mladé Boleslavi, kde jsem si koupil byt při působení v Nymburce. Cestování do Svitav není pro mě problémem.

Nelitujete, že jste se během kariéry více nezdržel v zahraničí?

Zkusil jsem si Itálii, pak jsem se vrátil do Česka. Kdyby byla nějaká nabídka z ciziny, asi bych tam šel. Ale abych se někam cpal, a pak seděl na lavičce, to ne. Když jsou v týmu čtyři nebo pět Američanů, co jsme měli v Itálii, pak je těžké se prosadit.

Zpět k české lize. Jak posuzujete aktuální počínání Svitav mezi elitou?

Druhá polovina tabulky je hodně vyrovnaná. A nastávají i překvapení. Třeba porazíme Kolín o třicet bodů a v dalším kole za tři dny Kolín senzačně přehraje favorizovaný Prostějov. To svědčí o nevyzpytatelnosti soutěže. Snažíme se vystačit s tím kádrem, co máme. Při kolektivním výkonu se dá vyhrát i venku. A kdyby se nám povedlo dostat se do play-off, bylo by to skvělé. Stačí vyhrát dva tři zápasy a můžete skočit z devátého místa na šesté.

ČTĚTE:  Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Pardubický kraj

Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem
Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic
Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr

Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů

Komentáře