Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká

Ústí n/L. - Basketbalista Adam Žampach (ročník narození 1990) se už několik let pohybuje na palubovkách v nejvyšší soutěži mužů. Momentálně figuruje na soupisce BK Ústí nad Labem, ale má za sebou i cennou zkušenost z Děčína.

Reklama

Do „velkého“ basketbalu jste nakoukl už jako mladík právě v děčínských barvách.

Určitě toho nelituji. Děčín byl předtím v jiné situaci, co se týče kádru a financí. Byla to pro mě velká šance poznat, jak to chodí v předním klubu. Zažil jsem tam americké spoluhráče Sanderse, Hatchera, ale i Pavla Houšku, Pomikálka, kteří pak odešli z Děčína do Nymburka.

Takže v Ústí máte na co navazovat?

Doufám, že ano. Chtěl bych pokračovat v tom, co jsem měl možnost okusit si v Děčíně.

Ze začátku probíhající sezóny jste se na hřiště moc nedostal. V poslední době ale už jste na palubovce častěji. Jak to berete?

Tak nevím, co k tomu říci. Není to otázka pro mě. Dřív hráli prostě jiní kluci. Jsem, rád, že teď je to z mého pohledu lepší. Jakou mám minutáž v zápase, záleží na rozhodnutí trenéra. Doufám, že dál přichází můj čas.

Kooperativa Národní basketbalová liga směřuje k závěru základní části. V jakém rozpoložení je ústecký celek?

Snažíme se v domácích zápasech urvat maximum, co to půjde. A jak dopadneme venku, to se uvidí. Každopádně je naším cílem účast v play-off. Proč si dávat malé úkoly? Proti každému soupeři chceme hrát se vztyčenou hlavu. Můžeme překvapit.

Máte už představu o play-off?

Chtěli bychom se vyhnout prvnímu Nymburku, potažmo i aktuálně druhému Děčínu. Nymburk je úplně někde jinde, než ostatní celky. Děčín prožívá výbornou sezónu. Ale zase kdybychom na něj narazili, byla to velká derby s vyprodanými halami a předpokládám, že ve skvělé atmosféře. A třeba bychom je porazili.

ČTĚTE:  Čekal jsem trochu lepší výsledky, tvrdí brněnský basketbalista Jakub Krakovič

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecký kraj

Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy
Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil
Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice

Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice
Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek
Naplňujeme cíle, chceme do play-off, říká Vladimír Evan ze Slovanu Ústí Naplňujeme cíle, chceme do play-off, říká Vladimír Evan ze Slovanu Ústí


Komentáře