Ve fotbalové reprezentaci jsou i Hložek a Dočkal ze Sparty

Trenér Jaroslav Šilhavý. Foto Archiv DenikCesko.czTrenér Jaroslav Šilhavý. Foto Archiv DenikCesko.cz

Do nominace české fotbalové reprezentace zařadil trenér Jaroslav Šilhavý i mladého záložníka Adama Hložka a zkušeného kapitána Bořka Dočkala z pražské Sparty. Národní tým čekají zápasy v Bratislavě se Slovenskem a v Olomouci se Skotskem.

Reklama

Premiéra osmnáctiletého Adama Hložka i návrat zkušeného kapitána Bořka Dočkala z pražské Sparty. To jsou nejzajímavější novinky, které trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil při nominaci na zářijové úvodní zápasy Ligy národů na Slovensku a se Skotskem.

Ve výběru je zatím 21 jmen a Šilhavý ještě plánuje dodatečně doplnit další dva hráče do ofenzivy. Tým se sejde v pondělí 31. srpna.

„Skládání výběru nebylo jednoduché. Do boje jde kostra týmu, která vykopala kvalifikaci a postup na mistrovství Evropy. Dlouho jsme se neviděli, těšíme se na to všichni. Nominace nedoznala tolika změn, skloňované jméno je možná Hložek. Jednoznačně si o to řekl svými výkony, a proto nominaci dostal," řekl Šilhavý podle ČTK při online tiskové konferenci.

Pokud Hložek v září nastoupí, stane se nejmladším hráčem v historii reprezentace. Dosavadní rekord drží Jan Polák, který naskočil v 18 letech, jednom měsíci a 14 dnech. Hložkovi bude při utkání se Skotskem o den méně. „Adam může hrát na krajích útočné fáze, teď hraje v podstatě i na hrotu útoku. Takže bude plnit roli tam, kde bude potřeba," uvedl Šilhavý.

Trenér kvituje kvalitní formu sparťanského záložníka Bořka Dočkala. „Jsem rád, že se z vleklých potíží Bořek vylízal, zranění ho poměrně dlouho trápilo. Když naskočil za Spartu, bylo vidět, že mužstvo získalo sebevědomí a začalo se jim dařit,“ všiml si Šilhavý.

„Bořek Dočkal má dobrou momentální formu, dokázal to i svou produktivitou v prvním ligovém kole v Brně. Je to pro nás důležitý hráč," řekl Šilhavý, který po delší době povolal tři sparťany. Tím třetím je stoper Ondřej Čelůstka, který přišel do Sparty před touto sezonou z Turecka.

Slavia má v nominaci šest hráčů

Mistrovská Slavia Praha má v nominaci podle očekávání šest hráčů. Jsou to brankář Ondřej Kolář, obránci Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Jan Bořil a záložníci Lukáš Masopust a Petr Ševčík. Navíc nedávnou slávistickou minulost mají i záložníci Tomáš Souček (West Ham United Londýn) a Alex Král (Spartak Moskva), kteří hráli českou ligu za Slavii ještě v minulé sezoně. V jejím průběhu ale odešli za lukrativním angažmá do ciziny.

První letošní utkání odehraje český celek 4. září v Bratislavě, Skotsko bude hostit o tři dny později v Olomouci. Zápasy se kvůli koronaviru budou hrát bez diváků. Ve skupině Ligy národů mají reprezentanti za soupeře ještě Izrael.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce
Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu
Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice

Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou
Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize
Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář


Komentáře