Útočník Tetteh zamířil ze Sparty do Turecka

Fotbalový stadion pražské Sparty. Foto DenikCesko.czFotbalový stadion pražské Sparty. Foto DenikCesko.cz

Fotbalový útočník Benjamin Tetteh už nebude v této sezoně působit v pražské Spartě. Letenský klub jej uvolnil na hostování do tureckého Malatyasporu.

Reklama

V první fotbalové lize jsou odehrána dvě kola a v některých klubech, které disponují širším počtem hráčů, dochází k zužování stávajícího kádru. Po odchodu van Burena z pražské Slavie do Dynama České Budějovice uvolňuje jednoho ze svých útočníků i pražská Sparta. Třiadvacetiletý ghanský hráč Benjamin Tetteh odchází na hostování do tureckého klubu Malatyasporu.

Sparta čerstvou novinku oznámila na svém webu s tím, že turecký celek má opci na případný hráčův přestup. Tetteh prošel v české lize třemi kluby. Nejprve působil v 1.FC Slovácko, odkud přestoupil do Bohemians Praha 1905. Díky výborným výkonům v útoku si jej vyhlédla pražská Sparta, kam přišel v létě 2018 s vizitkou koncového útočníka.

V lize stihl takřka stovku zápasů

Pokud jde o bilanci Tetteha v nejvyšší soutěži, podle statistik odehrál za Spartu 65 ligových zápasů, v nichž dal 18 gólů V české lize nasbíral dohromady takřka stovku startů a 21 branek.

Tetteh prožil v letenském týmu vydařený začátek angažmá. Ale postupně jeho výkonnost poklesla. Takže do role útočníka číslo jedna ve Spartě se v minulé sezoně místo něj dostával Libor Kozák, který předtím hrál půl roku ve Slovanu Liberec. Tím, že měl Kozák ve Spartě více herního prostoru, patřil k nejlepším ligovým střelcům. A se čtrnácti góly obsadil první příčku v tabulce ligových kanonýrů společně s Petarem Musou, jenž svoje branky rozložil mezi Slovan Liberec a pražskou Slavii, kde se prosazoval na jaře.

Sparta se nebránila odchodu Tetteha i z toho důvodu, že momentálně může využít v útoku kromě zmíněného Libora Kozáka i novopečeného reprezentanta Adama Hložka a Lukáše Juliše, jenž se vrátil z hostování v Olomouci. V hierarchii mezi útočníky tak byl Tetteh v poslední době až čtvrtým v řadě.

Fotbalisté pražské Sparty sehráli v reprezentační přestávce přípravný zápas s Bohemians Praha 1905. Jelikož měl letenský klub několik hráčů v různých reprezentačních výběrech Česka a Slovenska, dostalo příležitost více členů širšího kádru.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce Šest bodů? Výborná bilance, ale ještě to nic neznamená, míní trenér Olomouce
Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu Plzeňští zdolali dánskou překážku a dál bojují o Evropskou ligu
Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice Nejlepší český tým má znovu nejvyšší ambice

Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou Basketbalová liga: Opava udivuje střeleckou formou
Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize Nedávní hráči z extraligy udávají tón i v první lize
Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář Reprezentace může hrát s každým, míní o házenkářích trenér Farář


Komentáře