Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice?

Pohled na Prahu, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPohled na Prahu, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PRAHA - Na pražské radnici je roztržka mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a zastupiteli za Spojené síly pro Prahu, které tvoří TOP 09 a STAN. Uskupení reprezentované Jiřím Pospíšilem kritizuje způsob řízení hlavního města.

Reklama

Neshody mezi pražským primátorem Hřibem a Pospíšilem se vyostřily naposledy minulý týden v pondělí, když se Piráti neúspěšně pokusili odvolat šéfa Pražské plynárenské Pavla Janečka.

Právě Hřib se domnívá, že pozadím aktuální politické turbulence na magistrátu je snaha Pirátů odvolat ředitele Pražské plynárenské.

Zdeněk Hřib je přesvědčený, že za Janečka vznikla v městské firmě řada problémů včetně policejního vyšetřování nebo statisícových odměn pro členy dozorčí rady.

Jenže radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09), který má plynárnu na starosti, s tím nesouhlasí.

A naopak obvinil Piráty, že nedodržují koaliční dohodu.

Do sporu se vložil i europoslanec Jiří Pospíšil, předseda TOP 09.

Ten vyvolal schůzku kvůli postupu primátora, který se pokusil na radě neúspěšně nechat odhlasovat odvolání šéfa firmy Pražská plynárenská.

"Odsuzujeme chování primátora Hřiba, který nekompetentně zasahuje do pravomocí radních TOP 09 a STAN. Vyzýváme primátora k respektování koaličních pravidel a žádáme Pirátskou stranu o koaliční jednání na téma politický styl primátora," uvedli zastupitelé za klub Spojených sil.

Jiří Pospíšil dokonce nevyloučil odchod ze stávající koalice.

To však popřela Hana Marvanová zastupující ve Spojených silách STAN.

"My jsme o této variantě vůbec nejednali. Chceme zůstat v této koalici,“ řekla radní pro legislativu a bydlení Hana Marvanová.

Svá slova o možném odchodu později mírnil i samotný Pospíšil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby
Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík

Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi
Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy


Komentáře