Slevy v dopravě nejsou zadarmo. 1,23 miliardy korun si naúčtovaly České dráhy

Vlak Českých drah, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comVlak Českých drah, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PRAHA - Slevy pro studenty a důchodce ve veřejné dopravě za první pololetí roku 2019 stály státní pokladnu 2,83 miliardy korun. Nejvíce si účtoval národní dopravce České dráhy.

Reklama

Celkově stát od září 2018, kdy slevy začaly platit, zaplatil na kompenzacích kolem 4,75 miliardy korun.

Slevy mohou využívat studenti do 26 let a senioři nad 65 let ve vlacích a autobusech vnitrostátní dopravy, a to ve výši slevy 75 procent z jízdného.

Ministerstvo dopravy předpokládá, že slevy, které lon schválila vláda, celkově vyjdou na šest miliard korun ročně. Peníze na slevy obsahuje i návrh státního rozpočtu pro rok 2020.

Z dopravců si účtovaly za první pololetí 2019 České dráhy zhruba 1,23 miliiardy korun, RegioJet 178 milionů, LEO Express 59,5 milionu.

Z autobusových dopravců nejvíce fakturovala Student Agency (RegioJet), a to 89,9 milionu. Dále ČSAD Vsetín a Arriva Střední Čechy - oba po 72 milionech korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 7. kola ligy: Libereckým fotbalistům budou proti Spartě chybět Oscar a Mara Šlágry 7. kola ligy: Libereckým fotbalistům budou proti Spartě chybět Oscar a Mara
Shrnutí 6. kola: Viktoria Plzeň už potřetí v řadě nevyhrála Shrnutí 6. kola: Viktoria Plzeň už potřetí v řadě nevyhrála
Šlágry 6. kola ligy: Fotbalisté Plzně, Sparty i Mladé Boleslavi se pokusí odčinit pohárová vyřazení Šlágry 6. kola ligy: Fotbalisté Plzně, Sparty i Mladé Boleslavi se pokusí odčinit pohárová vyřazení

Lukáš Masopust zařídil výhru Slavie nad Libercem Lukáš Masopust zařídil výhru Slavie nad Libercem
Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber
Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice? Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice?


Komentáře