Daniel Křetínský buduje realitní skupinu. Pražská teplárenská odprodává EPH nemovitosti

EP Produzione, ilustrační foto. Foto: archiv EP HoldingEP Produzione, ilustrační foto. Foto: archiv EP Holding

PRAHA - Společnost Pražská teplárenská Holding (dceřiná společnost EP Energy) podepsala (27.12.2018) smlouvu se svou nepřímou mateřskou společností Energetický a průmyslový holding (EPH) o prodeji 100 % akcií společnosti PT Real Estate za protiplnění ve výši 1,300 miliardy Kč (zhruba 50 milionů EUR).

Reklama

Společnost PT Real Estate drží akcie ve společnostech, které vlastní převážně nevyužité pozemky a nemovitosti. Kupní cena byla určena na základě nezávislé oceňovací zprávy, uvedla EPH v tiskové zprávě.

"V důsledku prodeje přestává být PT Real Estate garantem dluhopisů EP Energy splatných v roce 2019. Kupní cena byla vypořádána 27. prosince 2018 v hotovosti a výnosy budou použity v souladu s podmínkami určenými v rámci EP Energy dluhopisu," uvedla firma v prohlášení.

Prodej PT Real Estate je prvním krokem ke vzniku nového realitního pilíře v rámci EPH.

Holding plánuje soustředit všechny své rozvojové projekty a správu nemovitostí do subholdingu EP Real Estate, který tak doplní stávající část infrastrukturní (EP Infrastructure) a výrobně-těžební (EP Power Europe).

"EP Real Estate bude působit v zásadě ve všech zemích, ve kterých má EPH umístěna svá výrobní aktiva, tedy nejen v ČR, ale i na Slovensku, Německu, Velké Británii, Itálii nebo Maďarsku," stojí v tiskové zprávě.

Majoritním akcionářem EPH je Daniel Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T.

Více na https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/eph-vytvari-realitni-skupinu-prevzal-nemovitostni-byznys-prazske-teplarenske-1354966
Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Babiš možná vymění ministry. Tlačí na něj komunisté, ale ČSSD se to nelíbí Babiš možná vymění ministry. Tlačí na něj komunisté, ale ČSSD se to nelíbí
Novoroční ohňostroj v Praze připomněl 30 let svobody Novoroční ohňostroj v Praze připomněl 30 let svobody
Zima se vrací. Sníh zasype Česko, potrápí i silný vítr Zima se vrací. Sníh zasype Česko, potrápí i silný vítr

Kubera s Vondráčkem měli novoroční projev. Šéf Senátu orodoval za kuřáky, šéf Sněmovny před zneužíváním svobody slova Kubera s Vondráčkem měli novoroční projev. Šéf Senátu orodoval za kuřáky, šéf Sněmovny před zneužíváním svobody slova
Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bude pokračovat minimálně další čtyři měsíce Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bude pokračovat minimálně další čtyři měsíce
Svět oslavuje příchod nového roku 2019 Svět oslavuje příchod nového roku 2019


Komentáře