Vlna tropických teplot se vrací do Česka. V pěti krajích platí výstraha kvůli vedru

PRAHA - Evropu mají zasáhnout vedra. Meteorologové varovali, že v sobotu (20.7.2019) se teploty na části území dostanou nad hranici 31 stupňů.

Reklama

Varování platí pro části Středočeského, Libereckého, Ústeckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. A to od sobotního poledne do 20 hodin.

V Česku se podle dlouhodobé předpovědi meteorologů budou od neděle do čtvrtka teploty pohybovat v rozmezí 27 až 29 stupňů.

V dalších třech dnech by měly vystoupit až na 31 stupňů.

To v některých evropských státech budou teploty stoupat až ke 40 stupňům

V příštím týdnu se vysokých teplot dočká značná část Evropy.

Vedra zasáhnou mimo jiné Francii, Německo, Rakousko, Británii, Nizozemsko, Španělsko, Itálii a Portugalsko.

Důvodem vysokých teplot bude tlaková výše z Afriky, která se nad Středomořím a nad západní a střední Evropou začne šířit od neděle.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 7. kola ligy: Libereckým fotbalistům budou proti Spartě chybět Oscar a Mara Šlágry 7. kola ligy: Libereckým fotbalistům budou proti Spartě chybět Oscar a Mara
Shrnutí 6. kola: Viktoria Plzeň už potřetí v řadě nevyhrála Shrnutí 6. kola: Viktoria Plzeň už potřetí v řadě nevyhrála
Šlágry 6. kola ligy: Fotbalisté Plzně, Sparty i Mladé Boleslavi se pokusí odčinit pohárová vyřazení Šlágry 6. kola ligy: Fotbalisté Plzně, Sparty i Mladé Boleslavi se pokusí odčinit pohárová vyřazení

Lukáš Masopust zařídil výhru Slavie nad Libercem Lukáš Masopust zařídil výhru Slavie nad Libercem
Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber
Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice? Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice?


Komentáře