Kubera s Vondráčkem měli novoroční projev. Šéf Senátu orodoval za kuřáky, šéf Sněmovny před zneužíváním svobody slova

Jaroslav Kubera při novoročním projevu. Reprofoto: Senát ČRJaroslav Kubera při novoročním projevu. Reprofoto: Senát ČR

PRAHA - Předsedové Poslanecké sněmovny a Senátu přednesli ve veřejnoprávních médiích novoroční projevy. Zatímco Radek Vondráček (ANO) varoval před zneužíváním svobody slova k napadání ostatních, Jaroslav Kubera (ODS) zkritizoval přezíravý postoj k manuálně pracujícím nebo dehonestace kuřáků.

Reklama

"Hledejme to, co nás spojuje, i když je to někdy velmi těžké," vyzval ve svém novoročním projevu Jaroslav Kubera.

Čechy rovněž vybídl k větší slušnosti, pokoře a úctě k práci druhých, stejně jako k většímu sebevědomí.

Zkritizoval také chování demonstrantů v rámci oslav výročí 17. listopadu v loňském roce a vyzdvihl hodnotu rodiny.

Předseda Senátu zkritizoval přezíravý postoj k manuální práci i ekonomy, kteří tvrdí, že učňovské obory nemají budoucnost, a obecnou dehonestaci kuřáků, ke které "pomohl" i zákaz kouření v restauracích.

V projevu se pozastavil nad přílišnými regulacemi a zasahováním státu do životů občanů.

"Sociální sítě jsou plné zloby a nenávisti. Dokonce i štědrovečerní pohádka vyvolává vlny nenávisti. Samostatnou kapitolou je chování lidí v davu, třeba na fotbale,“ uvedl v novoročním projevu Jaroslav Kubera.

Zkritizoval oslavy stého výročí vzniku Československa, které podle něj zkalilo chování některých demonstrantů, kteří vyhodili květiny prezidenta Miloše Zemana a představitelů vlády Andreje Babiše (ANO) do koše.

"Nelze nevidět, že společnost je rozdělena na dvě poloviny. Já bych proto vyzval k odzbrojení občanů. Cítím svůj díl odpovědnosti za rozdělení společnosti. Přeji si příkopy zasypat, abychom byli zase jedním národem,“ řekl ve svém novoročním projevu Radek Vondráček.

Podle předsedy Poslanecké sněmovny "hlas babičky ze zapadlé vesničky v pohraničí má stejnou váhu jako hlas profesora z Prahy."

"Demokracie je pomalá, těžkopádná, ale má výhodu. Dává právo občanům věci měnit. Tam, kde sedím já a dvě stě dalších občanů, můžete příště sedět vy nebo váš soused. To je demokracie, svoboda volby a právo změnit,“ prohlásil Radek Vondráček.

Podle šéfa Sněmovny nemá smysl si kvůli politicie kazit rodinné vztahy. Nelíbí se mu, když je do politických sporů zatahována rodina. "Osobní útoky se přenášejí na společnost a vytvářejí atmosféru nenávisti,“ uvedl.

Současně Radek Vondráček varoval před zneužíváním svobody slova k napadání ostatních. Výhrůžky, urážky nebo šibenice podle něj do demokracie nepatří.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Vlna tropických teplot se vrací do Česka. V pěti krajích platí výstraha kvůli vedru Vlna tropických teplot se vrací do Česka. V pěti krajích platí výstraha kvůli vedru
Ursula von der Leyenová je novou šéfkou Evropské komise. Jean-Claude Juncker je minulostí Ursula von der Leyenová je novou šéfkou Evropské komise. Jean-Claude Juncker je minulostí
Komunisté podrží vládu. Hamáček s Babišem se znovu chtějí sejít se Zemanem Komunisté podrží vládu. Hamáček s Babišem se znovu chtějí sejít se Zemanem

Čapí hnízdo opět v hledáčku policie. Podezření z krácení daní Čapí hnízdo opět v hledáčku policie. Podezření z krácení daní
Nová verze navigačního systému v pražském metru je zatím na zkoušku Nová verze navigačního systému v pražském metru je zatím na zkoušku
V jedné ze souprav linky C pražského metra dopravní podnik testuje nové sedačky V jedné ze souprav linky C pražského metra dopravní podnik testuje nové sedačky


Komentáře