Čapí hnízdo opět v hledáčku policie. Podezření z krácení daní

Čapí hnízdo. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČapí hnízdo. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

PRAHA - Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo. Podle serveru Neovlivni.cz policie má za to, že podezření z trestného činu krácení daně je odůvodněné a vážné.

Reklama

Web se odkazuje na vyjádření mluvčí pražské policie Evy Kropáčové.

Prý má jít o nezákonný odpočet DPH, stamilionové částky vynaložené na reklamu a podezření na další daňové delikty.

Možné daňové delikty v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo poprvé zmínil už v roce 2014 německý finanční úřad, který měl pochybnosti o platbách za údajnou reklamu německé pobočky Agrofertu u olbramovické farmy Čapí hnízdo. Své podezření Němci tehdy podle portálu Echo24.cz předali oficiálně českým kolegům z finanční správy.

Farma totiž mohla skrze reklamu pomáhat holdingu Agrofert ušetřit na daních. Současně tento postup ale pomáhal i farmě Čapí hnízdo, aby byla vůbec schopna splácet úvěry.

Týkat se to má období let 2010 až 2013, kdy Agrofert vlastnil současný premiér vlády Andrej Babiš (ANO).

Kriminalisté začali případ prověřovat na začátku jara 2019.

Andrej Babiš i holding Agrofert nicméně striktně odmítají, že by se kdokoli z koncernu v souvislosti s farmou dopustil trestného činu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 7. kola ligy: Libereckým fotbalistům budou proti Spartě chybět Oscar a Mara Šlágry 7. kola ligy: Libereckým fotbalistům budou proti Spartě chybět Oscar a Mara
Shrnutí 6. kola: Viktoria Plzeň už potřetí v řadě nevyhrála Shrnutí 6. kola: Viktoria Plzeň už potřetí v řadě nevyhrála
Šlágry 6. kola ligy: Fotbalisté Plzně, Sparty i Mladé Boleslavi se pokusí odčinit pohárová vyřazení Šlágry 6. kola ligy: Fotbalisté Plzně, Sparty i Mladé Boleslavi se pokusí odčinit pohárová vyřazení

Lukáš Masopust zařídil výhru Slavie nad Libercem Lukáš Masopust zařídil výhru Slavie nad Libercem
Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber Shrnutí 5. kola: Mladá Boleslav nastřílela Spartě čtyři góly. Skvělá podívaná, rozplýval se trenér Jozef Weber
Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice? Primátor Zdeněk Hřib se znelíbil Spojeným silám pro Prahu. Rozpadne se pražská koalice?


Komentáře