Za každou medailí stojí hodně práce, hodnotí trenér Petr Brom extraligový bronz Karlovarska

5. květen 2015 | 21:02 | Karlovarský kraj

Karovy Vary - Sběratel extraligových medailí. Takovou lichotivou, ale oprávněnou vizitku má volejbalový trenér Petr Brom. V právě skončené sezóně přivedl nově vzniklý klub VK Karlovarsko ke třetímu místu v extralize. A do svojí exkluzivní bilance si tak přidal další bronz v kariéře. Celkově počet jeho cenných kovů, vybojovaných na střídačce různých týmů, překročil desítku!

Petr Brom. Foto: archiv DeníkČesko.czPetr Brom. Foto: archiv DeníkČesko.cz

Takže na úvod - kolikátou medaili vám obrazně řečeno i reálně pověsili představitelé volejbalového svazu na krk?

Hráčské a trenérské medaile dohromady v lize, to jsem nepočítal. Ale co se týče funkce prvního trenéra u A-družstva v extralize, mám jedenáct medailí za třináct let. Pokaždé jsem přitom byl se svým týmem v semifinále, takže vždycky jsem skončil do čtvrtého místa.

To stojí za upřesnění, pokud jde o medaile a jejich hodnotu podle umístění.

Celkem mám pět zlatých, tři stříbrné a tři bronzové. První titul byl v roce 2003 s Duklou Liberec, další čtyři s Českými Budějovicemi.

Obligátní téma - které extraligové zlato je pro vás nejcennější?

Vážím si každého úspěchu v první trojce. Samozřejmě zlato je dobré, ale za každým triumfem a medailí je hodně práce. Nejen mojí, ale i hráčů, realizačních týmů. Asi k tomu patří i štěstí, které člověk ve sportu potřebuje. Když skončilo Ústí nad Labem, kde jsem byl hráčem i asistentem trenéra Pommera, přešel jsem trénovat do Perštejna u Chomutova. Byl jsem tam dva roky. Nakonec se mi nelíbilo, co se tam dělo a v klubu jsem nepokračoval. Po půlroční trenérské pauze jsem přišel do Liberce a zatím mám to zmíněné štěstí, že mohu nepřetržitě trénovat v extralize.

Jak vnímáte letošní bronz s VK Karlovarsko?

Řeknu doopravdy, že když se o něm hovoří jako o malé senzaci, nebo nečekaném úspěchu, že tomu tak je. Nikdo si to před sezónou ve Varech nedovedl představit - prezident klubu Jakub Novotný, moje maličkost. Klub se budoval od nuly. Obnášelo to shánění dvanácti hráčů a vytvoření zázemí. Byla to šílená práce hlavně pro vedení klubu. My jsme si stanovili postupné cíle. A ani hráči tomu moc nevěřili. Říkali si - „jsme nový tým, jak to bude vypadat“ a takové věci. Zaplaťpánbůh se potvrdilo, že Karlovarsko má nějakou životaschopnost.

A co zájem divácké veřejnosti? Přece jen šlo o nový projekt.

Lidi na nás začali chodit. Když bylo v hale šest set diváků, nebylo si kam stoupnout. Fanoušci nakonec pojali volejbal jako jeden ze dvou nejpopulárnějších a nejúspěšnějších sportů ve městě spolu s hokejovým týmem HC Energie. Myslím, že volejbalová extraliga ve Varech se dostala lidem v regionu pod kůži.

Užíváte si v Karlových Varech euforii po sezóně?

Spíš se zamýšlíme nad tím, co dál. Tedy nad tvorbou a skladbou hráčského kádru pro příští sezónu. Ale to je dané obdobím a standardní věcí ve všech klubech. Probíhají různá jednání, každý se snaží pracovat. Podrobnosti si nechám pro sebe (úsměv).

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]


Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Top zprávy

Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy

Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy

24/8 / Panorama / LIBOCHOVICE - Z Prahy je to necelá hodina cesty. Stačí jet po dálnici D8 na severozápad a odbočit na exitu za Roudnicí nad Labem. Libochovice jsou ideálním místem pro víkendový výlet s rodinou. Zámek i hrad Hazmburk určitě nadchnou.


Za každou medailí stojí hodně práce, hodnotí trenér Petr Brom extraligový bronz Karlovarska

Za každou medailí stojí hodně práce, hodnotí trenér Petr Brom extraligový bronz Karlovarska

5/5 / Sport / Karovy Vary - Sběratel extraligových medailí. Takovou lichotivou, ale oprávněnou vizitku má volejbalový trenér Petr Brom. V právě skončené sezóně přivedl nově vzniklý klub VK Karlovarsko ke třetímu místu v extralize. A do svojí exkluzivní bilance si tak přidal další bronz v kariéře. Celkově počet jeho cenných kovů, vybojovaných na střídačce různých týmů, překročil desítku!


Už 20. kolo Synot ligy je na spadnutí

Už 20. kolo Synot ligy je na spadnutí

12/3 / Sport / Již od pátku 13. března nás čeká další víkend z dlouhé ságy jarní části sezóny naší nejvyšší fotbalové ligy. V tomto kalendářním roce se jedná již o čtvrtou sadu zápasů v pořadí a opět se máme na co těšit. Čelo tabulky je nahuštěné v rozpětí několik málo bodů, takže je jasné, že každý z týmů na předních pozicích nutně potřebuje vyhrát a získat plný počet tří bodů, aby si uhájil svou dosavadní pozici či neztratil kontakt s výše postavenými soupeři.


Série s Chomutovem ještě neskončila, říká jihlavský brankář David Rittich o semifinále

Série s Chomutovem ještě neskončila, říká jihlavský brankář David Rittich o semifinále

12/3 / Sport / Jihlava - Hokejisté Dukly Jihlava po postupu přes Kladno do semifinále play-off první ligy vzdorují i favorizovanému Chomutovu. Po dvou zápasech na jeho ledě sice prohrávají v sérii 0:2, ale zdaleka se necítí vyřazeni. Baráž o extraligu, kterou si zajistí vítěz této semifinálové bitvy, je velkou motivací pro oba soupeře. „Chomutov je na koni, ale série ještě neskončila,“ nechal se slyšet brankář jihlavské Dukly David Rittich.
Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
DeníkČesko.cz na Seznam.cz
DeníkČesko.cz na Facebooku


Redakce DeníkČesko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!